Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért "szükségszerű" bármilyen...

Miért "szükségszerű" bármilyen világkormány létrehozása, pontosabban miért kell egy bizonyos elitnek uralkodnia? (Orwellből és Huxleyból kiindulva, bővebben lent).

Figyelt kérdés

Eddig arról szólt a fáma, hogy a tömegek szeméből nézve milyen rossz lenne, ha megvalósulna egy világkormány.


Engem kifejezetten érdekelne, hogy ha egy bizonyos elit (x idő elteltével - és most itt a jövőben vagyunk) megvalósította az uralmát a tömegek felett, az mi a manóért olyan jó neki?!


Mindegy, hogy az egy elnyomó rendszer, vagy egy jónak vélt, de szintúgy romlott állapot.


Miért jó annak az elitnek, ha állandóan csak az történik, amit az a csoportosuás akar? Tegyük fel évtizedeken/évszázadokon át senki még nem bolygatta ezt a társadalmat.


Mert "tuti", hogy rendkívül jó lehet nekik ez a szerep, és az élet, hisz oly sokan megírták már. Csak éppen azt nem értem MIT eszik az irányító brigád ezen? Én adott idő után biztosan halálra unnám magam, ha bármit megtehetnék, amit csak kívánnék, korlátok nélkül.



2014. jan. 24. 15:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Orwellnél is azt hiányolom, hogy semmit nem tudunk meg mire jó a Nagy Testvérnek az a sok félrevezetett, elnyomott, egyéniségétől megfosztott munkaerő...


Az nekem is mindegy, hogy létezik-e Óceánia, vagy Eurázsia, talán az is, hogy ki(k) áll(nak) a tesó mögött, de nagyon kíváncsi lennék, az(ok) a valaki(k) mire megy/mennek az ingyen munkaerővel?!


VALAMIÉRT elbutítják őket, VALAMIÉRT dolgoztatják őket...

2014. jan. 24. 15:32
 2/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy ki van hatalmon....

Egy olyan ember, aki fejlődést, békét akar vagy egy ősember?

2014. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egy világkormány leegyszerűsíti a dolgokat. Azzal jár együtt, hogy mindenhol ugyanazok a szabályozások vannak érvényben és mindenhol ugyanúgy élhetsz a jogaiddal, legyen az a Kárpát-Medence, a Perzsa öböl vagy a Tűzföld.


Miért azonosítod a világkormányt a disztópiával? Nem nagyobb disztópia, mint amikor a törzsek szövetkezve országokat alapítanak vagy az országok föderatív államot. Ez csak a következő lépés.


Vannak emberek, akiknek a pénz és a hatalom nem eszköz, hanem cél. Nem akarnak vele semmit megvalósítani, csak annyit megszerezni, amennyit lehetséges.

2014. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Miért azonosítod a világkormányt a disztópiával?"


Nem azonosítom, hanem válaszokat akarok, hogy EZEN disztópiáknál MIRE használják az "ingyen" munkaerőt?


"Nem akarnak vele semmit megvalósítani, csak annyit megszerezni, amennyit lehetséges."


De pont ezeken az embereken vagyok kiakadva! Írtam világosan, ha évtizedeken át senki nem szervezett semmit e rendszerek ellen, akkor a már tíz-húsz-ötven éve ebben élő tejhatalmű uraságok (akik már "mindentmegszereztek") MI a jó fenének élnek? Mit akarhat még egy ilyen ember? Hogy nem unja el az életét, ha már száz milliárd éve mindenki úgy táncol, ahogy ő fütyül? Mi a ménkűre jó neki a (saját) rendszere így?

2014. jan. 24. 17:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Orwell elég jó válaszokat ad erre. Csupán azért akarják a hatalmat, mert az jó, mámorító. Semmi másért. Ennyi az összes értelme, hogy továbbra is hatalmon maradhassanak.
2014. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mámorító, de mégis meddig?!
2014. jan. 26. 12:37
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ember élete végéig.
2014. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az biztosan nem, igen korán megunja. Bárki. Ezért nem értem.
2014. jan. 26. 12:49
 9/16 anonim ***** válasza:

“ kispalikee nevű felhasználó válasza: Csupán azért akarják a hatalmat, mert az jó, mámorító.

Az ember élete végéig.

> A kérdező kommentje:


Az biztosan nem, igen korán megunja. Bárki. Ezért nem értem. “


Az ember még mindig egy ösztönlény, hiába telt el 4 millió év amióta fejlődésben van.

Az emberek többsége még mindig hatalomban, dominanciában és alárendeltségben gondolkozik. Ez elméletileg egy túlélőösztön még akkor is, ha gyakorlatban már sokkal más verziók kellene felváltsák.

2014. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez ok, de basszus, ha már megvan nekik évtizedek, évszázadok óta, akkor hogyan nem unják el?! Hogyan nem lehet azt elunni, hogy mindig csak az történik amit az a pár, vagy egy muki akar?! Ha már semmi kihívás nincs?!
2014. febr. 25. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!