Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a női megfelelője a pasi,...

Mi a női megfelelője a pasi, és hasonló negatív elnevezéseknek?

Figyelt kérdés
A világon szinte mindenütt a Hölgyek / Urak kifejezést használják. Nálunk: Hölgyek / Férfiak Szerintetek hogyan és kik által alakult ez így ? Már a férfiak is átvették, beletörődtek?

#pasi #hölgy / Úr
2014. febr. 12. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
csaj,csajszi...
2014. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is jobbára a Hölgyek/Urak, vagy Hölgye(i)m/Ura(i)m formát használják, ha megszólításról van szó. A hölgyek/férfiak helyett inkább a nők/férfiak forma használatos, de ezt nem megszólításként használjuk, hanem akkor, amikor különbséget kell tenni a két nem között (pl. orvosnál, illemhelyen, öltözőknél, cipő/ruhaboltban, stb.)


A pasinak szerintem inkább a luvnya, bige, maca a női megfelelője, már ha a megnevezés mögöttes értelmét vesszük alapul. A csaj kifejezésnek inkább a srác a párja szerintem.

2014. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nos, ha így lenne, akkor nem tervezném a kérdés kiírását legalább 1 éve.

Lehet, hogy én másik TV - ket nézek/hallgatok. A Hölgyek / Urak többnyire csak a termékbemutatókon hangzik el, egyébként 10-ből legfeljebb 2-szer!

2014. febr. 12. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Én nem igazán nézek TV-t :) De hivatalos helyen dolgozom, és ott kizárólag Hölgye(i)m/Ura(i)m (esetleg ritkábban az Asszonyom/Uram, vagy kivételes esetekben az 'XY Kisasszony') megszólítást alkalmazzák, mind a belső ügyeknél, mind a kifelé irányuló levezésben/meghívókban.

De hát a TV-től mit is várhatna az ember... (És ezt kérlek ne a személyed, hanem sokkal inkább a média színvonala elleni megjegyzésként értékeld.)

2014. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom kikre gondolsz a beletörődéssel. Kulturáltság kérdése, ki mit használ. Ha nem megfelelőt, akkor ott olyan általános nevelési kurzusra lenne szükség, ami amúgy reménytelen. Én azért a nem megfelelő megszólítást csak ott tapasztalom, ahol - egyéb dolgok alapján - nem is várok mást.
2014. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4/5 egy úriember, aki,- nem tudom másképp,- egy intelligens munkahelyen dolgozik ! .... Hallható ez a sportközvetítések nézése közben, a különböző rtl klubos és tv 2-es műsorok nézése közben. Ezeket többnyire a párom nézi, és néha én is. A "Beletörődtek" úgy alakult ki bennem, hogy tv - bemondó férfiaktól is hallható.
2014. febr. 13. 19:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, korrigálok: 4/6 és 5/6 úriemberek;
2014. febr. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!