Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most végülis tényleg én...

Most végülis tényleg én vagyok a paraszt? Vagy milyen társadalmi réteghez tartozom?

Figyelt kérdés
szóval én egy vidéki kisvárosban élek ami a kistérség központja itt gyűlnek össze a falvakból szórakozni a fiatalok egy kis 13-4 ezres város ami sok igényt kielégít. van egy kis kertes háza a szüleimnek ahol élek mégis sokszor úgy érzem én vagyok a "vidékibb" :)) arra gondolok hogy nekem anyám apám szakmunkások, én is az leszek és hiába élek városban sokszor azért még eléggé hát tájszólással beszélek. nem annyira feltűnően csak azért a megyére jellemzően. találkozok olyannal hogy pl. osztálytársamék egy kisfaluban laknak pár km-re, többször gazdagabbak mint mi az apja több vállalkozásban bennevan holott nem is gondolná bárki hogy van annyi pénzük mégsem költöznek a városba. hát nekem annyi hogy anyám itt született élt, édesapám volt "vidéki" amikor aztán felkapaszkodott annyira hogy ideköltözött, házat építtetett családot alapított, a saját körülményei njavított illetve nekem megalapozta a jobbat, de ezek mellett csak egy gyári munkás. de legalább dolgoznak tisztességgel. szóval sokszor gondolkodtam el hogy én hová is sosrolhatom magam, élhetek én városban ha ilyen a jellemem, én örülök a kis jó dolgoknak is hogy lehet külön szobám, számítógép net, kábeltv. mert olyan általánosnak tűnnek de ha nincs meg azért az mégis rossz. én már ezt próbáltam megtudakolni többektől, megkaptam azt hogy én csak egy átlagmagyar vagyok, ne féljek nem vagyok annyira szegény. és valóban van az utcában is olyan akiknek így 2010ben sincs bevezetve a víz gáz, lepukkant roggyant házban élnek meglepődtem hogy még ilyenek vannak egy kisvárosban is majdnem a központban és nem is rágódnak rajta annyit, szóval ilyen szempontból meg nekik talán mi vagyunk a gazdagok. mivel ezek mellé elég magamnak való vagyok néha túl makacsa és önfejű, ilyen a jellemem (19 vagyok) megkaptam hogy paraszt vagyok. nem értem hogyha mi vagyunk a modern "parasztok" azok kik akik még rosszabb körülmények között élnek.
2009. dec. 31. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
és még annyit szeretnék mondani hogy nem a viselkedésemre mondták hogy paraszt vagyok, mert nem avgyok bunkó, elég csendes zárkózottnak ismer a környezetem
2009. dec. 31. 22:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy paraszt, egy tisztességes srác vagy, akiből egy becsületesen dolgozó, rendes férfi lesz. Élhetsz városban, hisz semmivel nem vagy "alacsonyabb rangban" a városiaknál, csak a nagyvárosban élők hajlamosak leparasztozni azt, akinek nem természetes, hogy reggel a nagy rohanásban nyomorog a villamoson, kicsit pörgősebb az élet, suli után beül egy kávézóba, bármikor elmehet egy koncertre, meg ilyenek. Csak soha ne viselkedj kulturálatlanul, mert akkor kinéznek.
2009. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem te simán hülye vagy ha ilyesmin gondolkozol. :D Mindenki ott lakik ahol akar, és úgy beszél ahogy tud. Ennek nem sok köz van a pénzhez. Én ismerek gazdag parasztot.
2009. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A paraszt jelző mióta pejoratív? Örülj neki, hogy nem vagy nagyvárosi! Sokkal többet ér, ha tudsz bánni egy kiskerttel, meg állatokkal, de az is ha asztalos vagy, mint ha irodalomtanár.

Mióta Pestre költöztem az egyetem miatt, utálom! Csupa savanyú pofa az utcán, hajléktalanok mindenhol (akiket sajnálhatok), lejmolók, tömény szmog, agresszió, szabálytalan autósok, tömegnyomor, húgyszag, stb.

A vidékiek tapasztalatom szerint tisztességesebb, jobb emberek.

Béke és BUÉK!

2009. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt idő, amikor piacoztam Pesten. Más termékét árultam, kellett a pénz. Mellettem egy informatikus, utána egy mérnök kofálkodott. (Én pedagógus vagyok.) Jöttek a városi népek, s mi voltunk nekik a parasztok. Tudod mit? Elnéztem őket, és büszkén vállaltam.
2009. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy paraszt.Ne gondolkozz ilyen hülyeségen.
2010. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!