Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mik a kamu kérdése...

Szerintetek mik a kamu kérdések főbb jellemzői?

Figyelt kérdés
Mikről lehet leszűrni, hogy a kérdés/történet kamu, és csak kitaláció vagy provokáció az egész?

2014. aug. 18. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Ha a kérdező ügyes, akkor semmiből. Egyébként jellemző szokott lenni, hogy a kérdés nagyon irreális, vagy éppen túlságosan átlagos - ezt úgy értem, hogy túlságosan beleillik a társadalmi jelenségekbe, normákba.


Másik "tünet" szokott lenni, mikor a kérdező felteszi a kérdést, leírja a történetet, és a válaszoktól függően, folyamatosan "fedi fel" a további részleteket. Hogy "igen, de egyébként még az is történt, hogy..." meg "igen, de ehhez tudni kell azt is, hogy..." stb.


Persze ezek nem biztos jelek, és nagyon nem szeretem az embereket, akik csak úgy rámondják egy kérdésre, hogy "kamu", mert ezzel a kérdezőt eléggé meg lehet bántani, ha nincs igaza.


A provokatív kérdéseket pedig szerintem nem kell bemutatni.

Pl.

Család témakör: Szerintetek is jobb lenne, ha a nők otthon maradnának és gyereket szülnének? // Ugye igazam volt, mikor megparancsoltam a gyerekemnek, hogy XY?

Politika témakör: Miért nem foglaljuk vissza a határon túli területeket? // Ha megtámadnának minket, te harcolnál a hazáért? // XY zsidó?

Szex témakör: Szerintetek 23 centis f*** az kicsi? // Most akkor meleg vagyok?

Közoktatás témakör: Miért kell <random tanárgynév>-t tanulni? Tanulja az, akit érdekel! // Hol tanuljak tovább ha kevés munkával sok pénzt akarok keresni?


Egyébként az igazi hidegzuhany az, amikor rájössz, hogy nem is provokál, hanem komolyan gondolja...

2014. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!