Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mária Terézia halálát tényleg...

Mária Terézia halálát tényleg egy ló okozta?

Figyelt kérdés
állítólag szexuális kapcsolatba lépett egy lóval, ebbe halt bele...
2010. jan. 16. 22:13
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
68%

Kérdezhetek valamit?


Szabolcsi vagy? :) Akkor tudom ki volt az a tanár, aki ezt így előadta neked.

2010. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
85%

Erősen vallásos volt a királynő,rengeteg dolga volt,így nem hiszem,hogy különböző állatokkal közösült.Valaki nagyon gyenge elméjű lehetett aki ezt találta ki róla..Bár a történelem során rajta kívül még sok emberre mondták,hogy állattal volt vagy éppen ribanc..

Találtam egy egy 1780-as cikket ami Mária Terézia temetéséről tudósít.Az elején van utalás a halál okára is.

"A lap 1780-ban, Pozsonyban jelent meg Rát Mátyás szerkesztésével. A továbbiakban szerkesztői voltak Révai Miklós és Szacsvay Sándor is.

A cikk, melyre választásom esett 1780. december 6-án jelent meg a Magyar Hírmondóban.


Címe: „Mária Terézia temetése”.

Alcíme: „Négy évtizedes uralkodásának rövid mérlege – Tudósítás a bécsi gyászpompáról”.


Mária Terézia 1740-1780-ig uralkodott. A felvilágosult abszolutizmus kiemelkedő alakja volt. Nehéz viszonyok közt lépett a trónra, mert az európai uralkodók megtámadták a Pragmatica Sanctiót, amely a Habsburgok női ágának örökösödését mondta ki.

Családjának kormányzásában az anyja által rámaradt hagyományokat követte. Szigorú volt gyermekeivel, de a szeretet szigorát tudta mindig éreztetni velük. Már korábban beléjük oltotta a munka szeretetét és a kötelességek kultuszát. Jellemes, derék, kiváló embereket nevelt belőlük, s II. József, akár II. Lipót példája elég fényes bizonyság nevelésének sikerére.

Ő maga eközben az évek előrehaladásával folytonosan nehezedett, és erősödő szívbaja folytán mind gyöngébb lett. Utolsó évében már járni sem tudott, gyakran vették elő fulladások, s ilyenkor minden pillanatban a halált várta. Nem sokkal ezután vízkórba esett és el sem hagyhatta többet az ágyat.

A halál 1780. november 29-én érte utol."

2010. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%
Ki kellett valamit találni a hőn szeretett és tisztelt királynő halálára. Mégsem mondhatták el a világnak, hogy felnyársalta egy lóf@asz.
2010. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%
Elárulnátok, hogy honnan veszitek ezt a lovas baromságoz?
2010. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
80%
Ezt én is hallottam még régen a suliban, de a töritanárunk szerint ez baromság.
2010. jan. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
85%
Én múltkor néztem a tv-ben a szexbalesetek c. műsort. Abban mondták hogy ez nem igaz, csak kitaláció. De egyébként én ott hallottam róla előszőr, csak utána kigugliztam:) de ez hülyeség, csak egy legenda. Azt nem tudom mennyire volt "luvnya", de hogy nem így halt meg, az biztos.
2010. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
89%
Erősen vallásos volt! Már a vallása miatt sem csinált volna ilyet!Miért kell bemocskolni az emlékét?Magyarország egyik legendás királynője akinek köszönhetünk sok mindent.PL:oktatást,a művészet elismerése és még sok mindent..Hagyjátok már abba ezt a lovas dolgot!!Szívbeteg lett idős korára...
2010. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
36%
én szegedi vagyok és nekem tesom tanára mondta meg ált.iskolás tanár is:D
2010. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
45%
Én meg erdélyi vagyok, és nekemis egy töritanár mondta xD
2010. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer középiskolában megkérdezte az egyik osztálytársam a töritanártól. Aki a leghangosabban röhögött, az kapott beírást :D
2010. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!