Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hatalmas a különbség a...

Miért hatalmas a különbség a között ahogyan mások látnak engem és ahogy én látom saját magam?

Figyelt kérdés
Amilyen vagyok: félénk, zárkózott, szűkszavú, nulla önbizalom(vagy az alatt), de jó humorú, viccelődős és mosolygós. Ahogy látnak: határozott, magabiztos fellépésű (akiknek nem vagyok szimpatikus, azok egyenesen önteltnek), vagány (!!))(he??), kedves, vicces. Az utolsó kettő kivételével miért ilyen hatalmas az eltérés? Csak akik jobban megismernek, azok jönnek rá sok idő után az "igazságra" és néha megemlítik, hogy mennyire meglepődtek, nagyrészt innen tudom a reakciókat. (29/n)
2010. jan. 20. 02:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki :)

Lehet jobb, mintha fordítva lenne.

Valószínűleg olyan a mozgásod, mozdulataid, testbeszéded, hangod, gesztusaid, stb. ami azt sejteti másokban hogy határozott és magabiztos vagy. Esetleg nézz utána valami testbeszéd könyvben az ilyeneknek, neten biztos találsz ingyen.

2010. jan. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

dettó

nekem sok nagy tömegű hajam van és kiengedve hordom és nem vasalom lapos lenyaltra, talán ez is számít, mert nem akarok sablonba bújni( nem si tudnék)

és a mozgás nem tudatosan, de családi örökség, már észrevettem, hoyg apám tudja ilyen büszkén tartani a fejét. ilyesmik miatt. első jól írja.

2010. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván azért, mert gyakran nem magadat adod, hanem igyekszel a környezetednek megfelelni! (a legtöbben sajnos zömmel ezt csináljuk).
2010. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden ember másnak lát, mert a személyiség is szubjektív. Van, akinek tetszik, ha valaki sokat beszél, míg más ezt negatív tulajdonságnak tartja...egyébként nálam is az van, hogy belül rengeteg mindenen görcsölök, mások meg azt mondják, hogy én mindent milyen nyugodtan tudok csinálni idegeskedés nélkül, közben meg néha majd felrobbanok a feszültségtől. Az önteltséget nekem is mondta már egy illető, közben meg olyan önbizalom hiányom volt akkoriban, hogy csak na. Lehet, hogy az ember elüti a humorával és a mosolygással...így nem látszik rajtad a szorongás, az önbizalom hiány. De mindenki másnak lát...lehet, hogy egyik ember azt mondja, hogy cserfes vagy, mert neki még a te kevés beszéded is sok, más meg szűkszavúnak talál, mert az az ő mércéjén még nem sok. Te a saját mércéden tudod csak magadat mérni, ebből nem lehet kilépni. Ezért van különbség.
2010. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te együtt élsz magaddal. Ők pedig a saját világukhoz viszonyítva értelmezik a tetteid, mondanivalód, a mögöttük álló gondolatok ismerete nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy amely potenciált ők felismernek benned, az nincs ott, mert te látod jobban. Az élet legnagyobb előrelépése, ha képes valaki a saját lelkét, személyiségét, annak _valós_ lehetőségeivel és korlátaival ismerni.
2010. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen igazán hasznos válaszokat adtatok, különösen utolsó kettő, ezt így még nem gondoltam át :) köszi.
2010. jan. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!