Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek Budapest szép...

Szerintetek Budapest szép város? Milyen ott élni? Akik ott élnek elmesélnétek a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosi embernek nehéz lenne megszokni a budapesti életet? Nehéz ott állást találni protekció nélkül?

2014. okt. 16. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem bejön én szeretem nagyon.
2014. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Szép város ez kétségtelen. Hát azt nem ajánlanám, hogy a belvárosba költözz be, de én pl. a 16. kerületben lakom, annak szinte falusias jellege van, a belvárosba beérni is egy óra, úgyhogy éppen ugyanolyan lesz neked, mint otthon.
2014. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Állást könnyebb találni Budapesten, mint vidéken és magasabbak a bérek is.
2014. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem gyönyörű, igen. De itt élni nem szeretek, mert külföldre vágyok.
2014. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

1. vannak szép helyei, de alapból nagyon mocskos meg sok a hajléktalan - ez gáz

2. remek, ezerfelé lehet menni, sok a látnivaló, mindig tud újat mutatni (város, vagy a környéki hegyek)

3. nem, én seperc alatt beleszoktam (egyetem majd be is költöztem a páromhoz)

4. szerintem könnyebb, mint kisvárosban

2014. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én annyira nem vagyok oda érte, legalábbis ahol lakom azért nem rajongok, de a szép részeken viszont nagyon szeretek nézelődni, sétálni. Majd két hónapja élek itt, munka még nincs. Ami nehezen megy, hogy a tömegközlekedést nem tudom megszokni, a zsúfoltságot nem bírom, tolakodást, pedig nagyobb városban is éltem már.
2014. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a 17. kerületben élek, csodás szép helyen. A belváros egy órányira van. Állást könnyen találsz.
2014. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
16 kerületben van a lakásom, és tetszik, hogy olyan zöld terület..Szép város, és ha őszinte akarok lenni, sokkal szebb mint London vagy Párizs. Mivel mindkét városban éltem így van összehasonlítási alapom.
2014. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a 17 kerben élek szerintem BP jó hely legalább is minden itt van ami nekem kell.

Pl kedvenc görög éterem, mozik, a bolt ahonnan veszem a videojátékot csak 10 perce van.


Kaja bolt meg minden sarkon van.

Plusz itt van a fösuli és vélhetőleg munkám is itt lesz. És ez MO egyetlen helye ahol folyamatosan nő a népesség.

Bár vannak helyek amiket jobb ha elkerülsz pl Mátyás tér.


Én ha lehet egyhamar nem megyek el az 100%.


"Egy kisvárosi embernek nehéz lenne megszokni a budapesti életet?"


Nem hiszem bár én itt születtem.


"Nehéz ott állást találni protekció nélkül?"

Attól függ mi kéne, pakolni bárkit felvesznek, aszfaltozni szorolapozni...

Viszont ahova 100 h nem jutsz be protekció nélkül az az állami szektor.

Szép nem szép én is így tehetem dolgokat és dolgozhatok benne.


A többi mind csak kamu ha be is hívnak íntejura nem vesznek fel a helyek mind le vannak osztva a haveroknak. Lehet akármid tök mind 1.

Nállunk mindenki így került be.

2014. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy neked tetszeni fog vagy sem, az attól függ, hová költözöl. Én laktam már a város közepén, ahol zöldet is csak azért láttam, mert ott volt mellettünk a Városliget. Éjjel nappal nyüzsgés volt, sosem volt csend és nyugalom. Aki nem tud "zajban" aludni, az ott nyáron tuti megőrül.

Most meg olyan helyen lakok, ahol szinte megállt az idő, teljesen olyan, mint ha egy kis falucskában laknék a világ végén (persze úgy, hogy ha nyüzsgésre vágyom, akkor az is van fél órán belül)


Vannak kifejezetten szép helyei, és olyanok is amik nagyon nem szépek. A lakótelepek meg itt is olyanok, mint mindenhol máshol.


Nekem eddig még mindig sikerült 2 héten belül munkát találnom. Az, hogy neked sikerülni fog vagy sem attól is függ, hogy mik az igényeid.

2014. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!