Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok, ti,...

Külföldön élő magyarok, ti, hogy látjátok ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Ausztriában élek a férjemmel és 15 hónapos kisfiammal. Én három éve, férjem már 9 éve van kint, itt is ismerkedtünk meg. Kíváncsi volnék, hogy más külföldön élő magyar, hogy érzi magát távol az otthonától, hogy gondolkozik a jővőt illetően. Gondolok pl. arra, hogy meddig tervezik a kint létet, ünnepekkor , hogy érzik magukat.

2014. nov. 17. 15:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha lehetséges, csak külföldön élő, dolgozó magyarok írjanak. Vagy olyanok, akik éltek kint vagy valakijük volt/ van kint. Köszönöm!
2014. nov. 17. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

3 evet londonban eltunk a parommal, en evente 1x mentem haza. Szivas volt, anyagilag is es mas teren sem jott be.

Most 6 honapja Becsben elunk, eg es fold a kulonbseg. Mivel soproniak vagyunk mi 1 ora alatt haza tudunk ugrani, de van hogy 2 hetig nem megyunk, otthon erezzuk magunkat.

2014. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Haza költözni csak akkor mernénk ha biztos állásunk lenne mindkettőnknek. De otthon semmi sem biztos. Ma még jó állás, holnap lapát... Jó volna haza költözni, de egyenlőre a mai Magyarországra még nem biztos, hogy jó ötlet. Később meg már a gyerek miatt nem lesz jó ötlet. Ha már nagyobb lesz és beilleszkedik ide.
2014. nov. 17. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Unnepekkor termeszetesen haza megyunk, egyebkent idovel tervezzuk a haza koltozest is, de a dolgozni Ausztriaban szeretnenk valahol sopronhoz kozelebb es ingaznank. korabban is igy dolgoztam, annal nincs jobb mint otthon elni kinti fizetesbol, nekunk sopron marad az otthon, szerintem egy csodas kis varos.
2014. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves Digo! Jó nektek, hogy ilyen közel laktok. Mi kicsit beljebb vagyunk Ausztriába. Az én szüleim 5 órányira laknak innen, a férjem szülei 7 -8 órányira. Kisgyerekkel még plusz 1- másfél órát rá lehet számolni. / pelenkázás, etetés/ egy évben kb 2-3- szor megyünk haza. Most voltunk otthon. Múlt héten jöttünk vissza. Ilyenkor mindig uralkodik rajtunk a honvágy. Tervezzük egyébként, hogy határhoz közelebb költözzünk. Több szempontból jobb lenne, pl. gyakrabban haza tudnánk ugrani. Jobb volna gyakrabban, kevesebb időre haza menni, mint ritkábban hosszabb időre.
2014. nov. 17. 15:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom nem vendéglátásban dolgoztok, ha ünnepekkor haza tudtok menni. Férjemnek ünnepkor is kell, meg nekem is kellett még gyes elött. Tavaly volt az igazi kínzás. Karácsony estéjén, az akkor 4 hónapos kisfiammal voltam itthon egyedül. Férjem dolgozott / egyébként végig úgy volt, hogy itthon lesz, aztán mégis dolgoznia kellett/ kicsit skypoltam a családdal. Mikor kikapcsoltam a skypot, akkor éreztem mennyire egyedül vagyok. Felmentem a facebookra, mindenki rakta ki a családi képeket.... Készen voltam. Volt vagy éjfél mire haza ért a férjem.....
2014. nov. 17. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
De, vendeglatasban dolgozunk. Nekunk a karacsony szabad lesz, a szilveszter nem. Egyebkent eddig majdnem mindig megusztuk az unnepeket, 13 eve vagyok a szakmaban de sose dolgoztam karacsonykor. Viszont ha az egyikunk dolgozik akkor a masik haza megy a csaladhoz.
2014. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

8 eve elunk Münchenben, a gyerek mar iskolas, sajat ingatlanban lakunk, nem tervezzuk a hazaterest es honvagyunk sem nagyon van, talan az asszonynak egy kicsit.


Egy evben 4-5 alkalommal megyunk Magyarorszagra, 3-4 alkalommal meg a rokonsagbol jon valaki, minden hetvegen beszelunk a csaladdal, a XXI. szazadban ez mar nem tavolsag.

2014. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem tervezek hazamenni. Otthon 40+ évesen hol keressek állást? Ahol most vagyok akár nyugdíjig kihúzhatom, és most volt "szerencsém" ízelítőt kapni itt az egészségügyből is, úgyhogy már biztos nem fogok hazamenni.


A gyerekek is már beilleszkedtek, nyugodt az életünk, nem fogom őket hazarángatni a stresszes iskolarendszerbe.

2014. nov. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!