Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt nagyon sok...

Miért gondolja azt nagyon sok ember, hogy Kína=Japán=Korea, tökmindegy, egyre megy az összes, ferdeszemű csingcsung mindegyik?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 14:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
meg miért gondolják sokan azt, hogy Korea meg Japán is Kína?
2014. nov. 30. 14:38
 2/12 A kérdező kommentje:
vagyis ezt úgy értem, mivel szerintük ferdeszemű csincsáncsung az összes, ezért egyértelmű hogy egyből lekell minden ázsiait kínaizni...
2014. nov. 30. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Az amerikaiak meg azt gondoljak hogy Europa az 1 orszag es Parizs a fovarosa.

Egyebkent szerintem a Japanokat eleg konnyu megkulonboztetni, a tobbi az ranezesre ugyanolyan.

2014. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Miért kell nekünk tudni azt, hogy ki miért hülye?

.

Egy biztos: India Franciaországgal határos, ezt már János Vitéz is tudta!

2014. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer egy koreaival beszélgettem erről, és megkérdeztem hogy ő honnan különbözteti meg a koreait a kínaitól. Erre azt felelte "hát máshogy fésüljük a hajunkat"

:D :D :D :D


Egyébként a japánok valóban máshogy néznek ki, de a thaiföldiek és filippinók is jellegzetesek.

2014. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Én ilyet eddig az idősebbektől hallottam, akik még a szocializmusban nőttek fel.

Tehát azoktól, akik most legalább 35-40 évesek.


Akkor még elmaradottabb volt a magyar emberek képe a világról, nem sokan foglalkoztak azzal, hogy térképeket lessenek, ha valamit nem tudnak és művelődjenek.

2014. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de most nem csak a kinézetről van szó. sokak szerint akkor is kínai az összes ha nem is ugyanúgy néznek ki
2014. nov. 30. 14:56
 8/12 A kérdező kommentje:
én sokféle korosztálytól hallottam, olvastam már :S gyerekek, tizenévesek, huszonévesek, középkorúak, idősebbek... ./
2014. nov. 30. 14:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már azért több ember minimum Japánról és Koreáról tudja hogy létezik, ezek az országok szerepelnek annyit a hírekben, egyéb helyeken hogy megmarad az emberekben, persze ettől egy ázsiai kinézetű emberről nem tudják megmondani melyik lenne. Ázsiai származású vagyok, az emberek kb. 20%-a könyvel el egyből kínainak, valakit nem is érdekel mi vagyok csak húzzak haza Kínába, de valaki tök komolyan gondolja, hogy Kína egész Ázsia, érdeklődik a szokások felől, vagy azt hiszi, hogy minden itt élő ázsiait ismerek, pl. nemrég egy nővel beszélgettem, aki egy kínai büfében valamilyen különleges kaját evett és mondjam már el a receptjét. Ha kínai lennék akkor se tudnám, hogy hogyan csinálják épp abban az étteremben... de szerinte minden kínai ismeri egymást. Ja, hogy japán, az neki mindegy, mert egyformák vagyunk.

Akinek megmondom az se mindig jegyzi meg, több munkatársam szerintem a mai napig nem tudja, néha megkérdezik, de aztán mégis feldobnak olyan témákat, h pl. hallották mi történt Koreában, hogy van a családom. Hát olyan 1000 km-rel odébb köszönik jól vannak...

Tehát kinézetre megértem hogy nem tud minket megkülönböztetni, én se nagyon tudom megkülönböztetni a kínait a koreaitól, de a spanyolt az olasztól vagy ránézésre a szlovákot a magyartól sem.

Viszont akik viszonylag érdeklődőek de - ahogy írtad, azt hiszik, hogy Japán Kínában van, hogy akkor én most nem is ázsiai vagyok hanem japán, láttam-e már élőben a diktátor gyereket, vagy egyéb marhaságokat kérdeznek, azok fárasztóak tudnak lenni.

2014. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát persze tudáj, hogy létezik Kínán kívül más ország is, csak ha meglátnak egy ázsiai kinézetű embert, egyből rávágják, hogy kínai. Ha meglátnak valami különleges írást, akkor arra is, hogy kínai. Meg ha hallanak valami "ázsiai" (amúgy nem értem az embereket, hogyan tűnhet nekik a japán kínaisnak, amikor full különböző hangzásra...) dalt, beszédet, az természetes kínai csingcsángcsung, még ha "cs" betű aligha hangzik el benne... Jó, megértem, hogy Kína baromi nagy ország, meg mindenhol ott virít a "Made in China" felirat, de attól még nem csak Kína létezik Ázsiában...
2014. dec. 1. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!