Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez az antik tárgy?...

Mi lehet ez az antik tárgy? (kép lent)

Figyelt kérdés
mire használták, vagy mi a neve? [link] - ha nem jó a link, korrigálom kommentben

2014. dec. 27. 17:12
 1/9 A kérdező kommentje:

jaígy, le lehet csavarni a tetejét, és akkor van alatta egy kanóc, ami rögzítve van a tetejéhez, és kihúzza. az egyikben a kanóc után valami vattaszerű anyag van. Az alja az zárt. Valami magyar szabványszám is bele van nyomtatva.


Köszi a segítséget előre is.

2014. dec. 27. 17:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem erről a függőón jut eszembe, de annak hegyesebb az eleje, ez meg tömpe.
2014. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Templomi füstölő? (Csak tipp.)
2014. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi tippeket, sztem egyik sem talált még :( a füstölő átfutott nekem is a fejemen, de nincs rajta semmi rés. a kanóc miatt lehet hogy van valami köze a tűzhöz, de sem a belsejét nemigen lehet meggyújtani, mert tuti belaludna, sem a kupakját, mert a kanóc lekonyul, és ha ott tartanád a tüzet, könnyen megégnél :)
2014. dec. 27. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
kandalló begyújtó, vagy esetleg levéltekercs tartó.Bár utóbbi esetben a kanócot nem értem.De ezek csak tippek, mert ilyet még nem is láttam soha.
2014. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy valami országspecifikus dolog, vagy szopató tárgy. A lényege, hogy bacca valami a csőrünket, mert csak egy kitalált tárgy.
2014. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Valami magyar szabványszám is bele van nyomtatva. "

Nem próbáltál arra rákeresni?

2014. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy ködvágó.
2014. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"vagy esetleg levéltekercs tartó.Bár utóbbi esetben a kanócot nem értem"


Lehet, hogy nem is kanóc, csak sima madzag? Talán azzal lehet kihúzni a tartalmát.

De lehet még asztali pecsétnyomó is. A kupakkal lehet talán a mintát rányomni a viasz pecsétre.

2015. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!