Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok többsége magyarnak vagy annak az országnak a nemzetehez tartozonak érzi magát ahol él?

Figyelt kérdés
Pl. A nyelvben, szokásokban.
2015. jan. 7. 16:06
 1/9 anonim válasza:
Szerintem magyarnak. Sőt nekem vannak határon túli ismerőseim, akik azt mondják, hogy ők az igazi magyarok, nem akik itt élünk Magyarországon.
2015. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Prókátor ***** válasza:

Magyar vagyok, nem turista!

Üdv a Felvidékről

2015. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magyarnak, természetesen.
2015. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tobbnyire magyarnak

de sajnos akad par ember aki az adott orszag s*ggnyaloja, sajat tapasztalat.

2015. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl általános a kérdésed.

Az, akit a szülei magyar óvodába, iskolába írattak és otthon is fontosnak tartották a megfelelő nevelést, általában magyarnak érzi magát.

Vannak olyanok is, akik ugyan szlovák iskolába jártak mert a szüleik olyan helyen dolgoztak, éltek, ahol nem volt lehetőségük magyarba adni a gyereket. Közben otthon odafigyeltek arra, hogy átadják a magyarságtudatukat. Általában ők is magyarnak érzik magukat.

Aztán van az a csoport, akiket azért adtak szlovák iskolába a szülők, mert azt gondolták, hogy majd akkor jobban fog boldogulni az életben. Na ők már gyakrabban érzik magukhoz közelebbinek a szlovák kultúrát.


De ez még mindig túl általános és sok esetben nem igaz.

2015. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Naná,hogy magyarnak :) Ha egyszer magyar anyanyelvűek(részben) és eredetűek miért vallanák magukat szlováknak vagy románnak ? Ha a többségiek is úgy viszonyulnak hozzájuk igyekszenek a jó kapcsolat megtartására,de a többség biztos megtartja magyar identitását.
2015. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100% magyarnak. Üdv a Felvidékről.
2015. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jóhogy magyarnak. Értem a kérdés lényegét.

Mivel a mai Magyarország területén kevesebb számú nemzetiség van,ezen közösségek tagjai gyakran kétnemzetiségűnek vallják magukat (csak egy példa: a mostani Magyar görög meccsre szegedről is indult szurkoló csapat, akik mindkét csapatnak szurkoltak, mondván, hogy görög ősökkel rendelkeznek, de magyar felmenőik is vannak). Az átlagmagyar ezután lehet hogy teljesen ésszerűen teszi fel a kérdést: vajon a határon túli magyarok is ilyenek? Úgymond kettős identitásúak? A legtöbb esetben nem, viszont ha mégis találkozunk ilyennel, a magyarok oláhbérencnek, szlovákbérencnek titulálja az ilyen illetőt, miközben itt magyarhonban mindenki örül a kettős identitásnak.... Kétszínű dolog ez.

2015. ápr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
válaszolva a kérdésre: a határon túl leginkább úgy működik, hogy ha már az anyanyelve nem magyar, akkor már a nemzetisége sem lesz az. Igazuk van az előttem szólóknak.
2015. ápr. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!