Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vendégségbe általánosan illik...

Vendégségbe általánosan illik vinni ajándékot? Mit szólnak az üres kézhez?

Figyelt kérdés
ha egy meghívott személy pl. egy baráti társaságban. vagy ilyen távoli rokonlátogatáskor, és hasonló helyzetekben, úgy jelenik meg hogy semmit nem visz hogy fogadják ezt? egy alapvetően ritka sóher ember esetében.-vagyis másoknak ez jön át leginkább mert valljuk be sok ilyen van ám. meg lehet lépni? gondolom szóvá tenni nem fogja az adott házigazda, kérdésem hogy ez miért alapvető elvárás? illetve ha már elvárt kulturális szokásunk ez, hogy fogadják ha csak minimális dolgot visz, tényleg alapvető értéket, ezzel csak önmagát égeti az illető szóval azzal egyenlő mintha semmit sem vinne, vagy még így kevésbé csodálkoznak rá esetleg?
2015. jan. 10. 22:39
 1/3 anonim válasza:

mi a párommal egy közeli párhoz szoktunk menni. mi mindig viszünk valamit (üdítő,ropogtatni való,sör)

azért mert ők is hoznak ha jönnek.de szeretnénk erről már leszokni. mert ha ők jönnek akkor is be kell vásárolni,ha mi megyünk akkor is..

volt olyan h hónap végén az utolsó 5ezresünkből vásároltunk be,mert jönnek a vendégek,erre idehoztak még ők is egy rakás italt,rágcsát.minimum fele a nyakunkon maradt...

2015. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy viszel valami apróságot (bonbon, ital, virág, attól függ, kikhez mégy és milyen alkalomból), kifejezi a tiszteletet, megbecsülés. Szokás, illem.
2015. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Kedves kerdezo!


Elj igazi oszinte es onzetlen szeretetben! Amikor ezt az erzest megteremtetted, akkor mar aterzed a hazigazda szerepet is.

Embereket hiv meg, ami altalaban lelek felemelo, s valoban szukseg van arra, hogy vendegul lassa azokat, italra, etelre van szukseg stb.


TE sosem tudhatod azt, hogy a hazigazda milyen korulmenyek kozott el, de azt tudod, hogy embereket fogad be, akiket ellat mindennel azert, hogy azok jol, kellemes erezzek magukat stb.

AMikor te meghivott vagy vihetsz barmit, itt nem a penzrol szol a dolog, hanem a figyelmessegrol, a tiszteletrol, megtiszteled azzal, hogy teis beszallsz abba, amiben reszed lesz pl.


Nincs szukseg a draga dolgokra, ez lehet egy lencseleves is, de itt mar erezte.

ted azt, hogy segiteni akartal, beszallsz lelkileg is az osszejovetelbe.


Sajnos nagyon sokan hivatkoznak arra, hogy nincs, holott itt valoban minden embernek, de a legtobb embernek a sorsa nehezebb, mint regen. 'TAlan nem nehezebb, de tobb az elvaras, az emberek bonyolitjak ezt tul manapsag.


TEhat nem ajandekrol van szo, hanem besegitesz a vendegek ellatasaba, feltatalod a te ajandekodat stb.


TAlan szamodra meglepo az, amit irtam, de kulfoldon tartozkodom, a kovetsegen mindig voltak talalkozok, programok, s eppen az alatalad feltett kerdes volt a problema is, hogy nem visznek semmit, mivel hivatkoztak barmire, de mar enni es inni akartak!


TEhat vihetsz barmit, szendvics, edesseg, de segitsd a hazigazdat azert, mivel lehetoseget adott arra, hogy jol erezztek magatokat. Ugy gondolom, hogy ez nem penz kerdese, ahogyan te elvarsz, s jol akarod erezni magad, de nem eleg kapni, adni is kell ezert!"


privátba kaptam, nem szeretem ezt, lássa mindenki mit gondol valak iezzel kapcsolatban. nem rossz gondolatok. de úgy vélem ha valaki meghív, tisztában van vele hogy Ő akar vendégül látni engem, ergo nem kéne hogy természetesen azt jelentse hogy nekem is vinni kéne valamit csak hogy a hangulat jobb legyen, engem ha nem tájékoztatnak elmentem volna bármi nélkül is alpáriságnak is tűnik vagy sem.

2015. jan. 11. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!