Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi volt életetek eddigi...

Mi volt életetek eddigi legszebb időszaka és miért?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, picit félek attól, hogy ha kikerülök az egyetemről búcsút mondhatok a legszebb éveimnek, mert mindig ezt hallottam a "felnőttektől", hogy addig a legjobb, amíg tanulsz. Csak én már szeretnék teljesen önálló lenni, anyagilag is. Kérdésemmel meg csak egyszerűen szeretnék példákat gyűjteni (remélhetőleg) arra, hogy a nagybetűs életben is van azért még szépség.

2015. jan. 13. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Naná!!! Az egyetemi évek csodásak voltak! Az egyetem utáni önálló élet pedig csodás volt!!!:) Szóval másért szép minden időszak! Az önállóság, a nőiességem maximális megélése, az egész világ egy csoda volt kb. 30.ig! Ott jöhet egy kis mélypont, de aztán jön a család, és ismét életed legszebb éveit élheted meg!:) Nekem pl. a terhesség, és a babázás, most pedig a gyermekem okosodása, a család, az apja... Szóval így:) Ez ugyan a női verzió, de férfiként sem hiszem, hogy vége az életnek az egyetem után;)
2015. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

legszebb éveim 0-3 éves korig.

egyet nyögtem,anyu már ugrott.nem kellett dolgozni,vagy iskolában megfelelni.

nyugodtan összesz*rhattam magam,nem csesztek le érte úgy,mint most.


készülj az életre,ez egyre rosszabb lesz.

2015. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mikor egy lebetegedés miatt évet halasztottam az egyetemen és addig otthon lehettem nyugdíjas szüleimmel.

Ha a maga ura lehet valaki otthon és nem kell idegen helyeken semmi kötöttségnek megfelelni, annál szebbet jelenleg nem tudok elképzelni.

2015. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám én is, hogy a 0-3 év volt a legszebb, de számomra csak az szép, amit magam irányítok és jó szívvel emlékezhetek rá mindig.

Az idézett mondás csak abban az értelemben igaz, hogy amíg tanul az ember, sok felelősséget átvesz tőle az eltartója, utána viszont már minden tettéért önmaga felel. Aki utálja a felelősséget, annak valóban élete eleje lehet a legszebb. Aki viszont szereti a cselekvést és az abból adódó sikereket, életének legszebb időszakát (időszakait) önmaga teremti meg. Többször. Nem folyamatosan, mert realista, tudja, hogy nincs minden tudás és lehetőség birtokában.

A magam részéről nagyon sok szép időszakot említhetnék. A legszebbet nem, mert az azt jelentené, hogy többé már nem tudom meghaladni. De szeretném azt hinni, hogy ez lehetséges.


A nagybetűs életben akkor veszel el, ha önállótlan, felelőtlen és igénytelen vagy. Minden más esetben lesznek sikereid, mindenekelőtt tőled függően.

2015. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy otthon dolgozva, és nem idegen elvárásoknak megfelelve, azok is szép évek tudnak lenni. Mert a saját otthonában úgy alakítja életét az ember hogy az a legjobban megfeleljen önmagának. A fejlett országokban gyakori is az hogy otthon dolgoznak az emberek különféle formában. A távmunkától kezdve a saját gazdaságig, sokféle változatban maradnak odahaza a saját "birodalmukban". A nagyszüleim kizárólag háztáji gazdák voltak és a sok és kemény munka ellenére is maga volt a mennyország a birodalmuk, nekik is és nekünk oda járó unokáknak is.
2015. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután befejeztem az egyetemet és elkezdtem az önálló életemet. :) Anyagi függetlenség, külön költözés a szülőktől, párkeresés, barátokkal esténként összejárni - tehát nekem "nem ott ért véget az élet", hogy elkezdtem dolgozni. A hétközbeni barátokkal-elmegyünk-valahová kiesett, de helyette a párommal vagyok akkor együtt, szombaton meg a barátaimmal. És végre van pénzem, hogy csinos legyek és utazzak. :)
2015. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az eljegyzés és az esküvő közötti időszak. 19 éves voltam, levelezőn jártam fősuliba, rengeteg időm volt és szervezkedtem az álomszép esküvőnkkel kapcsolatban. Szinte mindent én csináltam, vagy együtt ketten, más nem segített semmiben, nem is hagytuk volna. Imádtam azt a fél évet, minden egyes pillanatát! :)
2015. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 17 éves koromban éreztem magam a legjobban, noha egyáltalán nem voltam vidám. Ekkoriban fedeztem fel magam és a világot.


Ugyanakkor ne aggódj, felmérések szerint az emberek késői középkorukban a legboldogabbak.

2015. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó éves voltam és 4 hónapig voltam egy helyen, ahol rengeteg mindent tanultam. És imádtam a mentoromat. Az az időszak volt a megismételhetetlen, életem legszebb időszaka.
2015. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azok az időszakok voltak igazán szépek, amikor jött egy-egy szerelem. És amikor sikerült olyan munkát találnom,ami a szívem csücske volt. De igazi boldogságot csak a szerelem tud adni, és az is tudja elvenni.
2015. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!