Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, hogy egy tv...

Paraolimpia kérdése:

Hogyan lehet, hogy egy tv csatorna megvágja a sugárzott filmet, és az eredetihez képest több jelenetet is kihagy? Ez nem sérti a szerzői jogokat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy sértené a jogait, ha egyszer hozzájárult?
2015. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már megvették, úgy vágják, ahogy akarják. Elsősorban a korhatár miatt, különben késő éjszaka kéne leadni főműsoridő helyett.
2015. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: a szerzői jogok tiltják, hogy ha megveszik, akkor úgy vághatják, ahogy akarják. Azért vághatják, mert erre engedélyt kaptak, ahogy vannak bizonyos filmek (pl. a Schindler listája), amelyeket csakis vágatlanul, reklámok közbeiktatása nélkül lehet leadni (mert ott ehhez járultak csak hozzá).
2015. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én először a Harry Potternél figyeltem meg, hogy minden évben egyre rövidebb lesz. Fizettek érte, ugyanúgy vagdoshatják, mint ahogy reklámsnitteket készíthetnek, vagy reklámokat vághatnak közbe.
2015. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyes filmeket nagyon durván megvágnak. Gondolom elsősorban az erőszakos jeleneteknek szól ez. Pl. a Sherlock Holmes-nál (az új film, Robert Downey Jr.-ral) az egyik halálesetet úgy megvágták, hogy aki először látja, nem is érti, hogy mitől hal meg az illető. A bokszjelenetből is kivágták Sherlock gondolatbeli elemzését, ami az egésznek a lényege lenne. Egy csomó ilyen példára emlékszem egy csomó filmből. Rém idegesítő.
2015. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Pont ma volt a Sherlock Holmes és én is abban figyeltem fel rá. Már korábban is tapaztaltam ilyet, de ott tényleg lehet, hgy a korhatárbesorolás miatt szabadultak meg pár erőszakos jelenettől. Itt viszont teljesen érthetetlen. Visszatérve a többi válaszra, abban jogászként biztos vagyok, hogy egy sugárzási jog megléte egy copiával biztosan nem jogosít fel egy film megvágására. Csak gondoljunk bele, mennyit lehet rontani pár apró jelenettel egy film művészi értékén. Persze, itt nem a fent említett filmre gondolok, de jogilag minden film művészeti alkotásnak minősül! Ezért nem tiszta... Mintha a Louvre igazgatója elvàgná homlokközépnél a Mona Lisat, mivel a mosolya a lényeg, és kell a hely egy Peugeot reklámnak... Akárhogy is, szerintem ez jogsértés, amit a magyar (kereskedelmi) csatornák gyakran elkövetnek. Csak ezt senki nem ellenőrzi...
2015. jan. 26. 03:12
 7/8 anonim ***** válasza:
A terminátor második részéből is tudom, hogy kivágták azt a jelenetet, amikor a garázsban kioperálják Schwarzi fejéből a chipet. Elég hosszú jelenet, kb. 4-5 perces. Biztosan volt még más jelenet is. Kell a műsoridő a reklámblokkoknak is, akkor már lassan nem is film egy film, ha nincs benne tampon, mosópor, vízköves fűtőszál meg egy kis bifidusz.
2015. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"..abban jogászként biztos vagyok, hogy egy sugárzási jog megléte egy copiával biztosan nem jogosít fel egy film megvágására.."

Pedig ha reklámokat vágnak közbe, vagy összevágnak egy ajánlóra valót, az miért nem számít megvágásnak? Jó, tudom hogy teljesen más fél jeleneteket kivágni a filmből, de lényegében nem sokban különbözik a három dolog egymástól.

2015. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!