Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai zsidókat miért kell...

A mai zsidókat miért kell bántani? Miért nem szereti sok ember őket?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Mert azt hiszik, hogy marha gazdagok, és mindent ők irányítanak a háttérből.


Pedig egyáltalán nem mindenki gazdag közülük, sőt.


Másrészt meg a gazdag és befolyásos üzletemberek közül, akik a háttérben manipulálják a hatalmasokat, nagyon sokan nem zsidók.


---


De kell valaki, akin levezessék a mérgüket a sérelmeikért, szegénységért, sikertelenségért, bántalmakért, stb.


És a "zsidók" eléggé alkalmasnak látszanak erre. Különleges kultúrájuk, szokásaik, vallásuk van. Bárhol élnek a világban, egy kicsit "kilógnak a sorból".


Aztán egyáltalán nem utolsó sorban ott van az a tény, hogy a Biblia szerint ők Isten választott népe. És Isten azt mondta Ábrahámnak és Jákóbnak is, hogy "Áldott lesz, aki téged áld, átkozott, aki téged átkoz"


Szóval nem érdemes utálni őket. Akik a történelem során utálták őket, azokra nem csak a zsidó, hanem a szekuláris történelem sem igazán "áldott" emberekként tekint, hanem sokkal inkább "átkozottakként".


Amit meg a legkevésbé sem értek, az az, amikor valaki a kereszténységére hivatkozva utálja a zsidókat. Ez teljesen illogikus, hiszen Mária, Jézus édesanyja, Jézus Krisztus és a tanítványok is zsidó emberek voltak, valamint Lukács kivételével a Biblia összes írója is.


(Egyébként én nem vagyok zsidó, csak szeretem őket. De már látom lelki szemeimmel ennek a hozzászólásnak a sorsát. Egy csomó anyázás, aztán az anyázásokkal együtt törlik a moderátorok ezt a normális hozzászólást is. Nem baj.)

2008. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen igaza van az első hozzászólónak. Gyűlölöm a "zsidózást", amikor sok buta tudatlan ember csak azt szajkózza amit hall. Ismerek olyan családod, ahol a 3 éves kisgyerek előszeretettel szidja őket, gondolom mert hallja a szülőktől. Senki nem tehet arról, hogy hova és minek születik, utálom a rasszistákat!
2008. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

"Különleges kultúrájuk, szokásaik, vallásuk van. Bárhol élnek a világban, egy kicsit "kilógnak a sorból".


Aztán egyáltalán nem utolsó sorban ott van az a tény, hogy a Biblia szerint ők Isten választott népe."


Én nagyrészt egyetértek az első válaszadóval, már ami a szélsőségeseket illeti!

De a fennti megállapításokkal nem teljesen, vagy nem úgy értek együtt.


Sok "különleges" kultura és hagyomány van a világon. Ellenben, a mai ortodox, vagy egyébb zsidó felekezetek is éppen úgy tele vannak babonával, emberi tanításokkal, az Írások helyett, mint a kereszténység nagy része.


A másik, az "Isten választott népe" kifejezés, mely végéről lemaradt a "volt" szócska, mint a múlt idő jele!


Bár ebből az írásodból rájöttem, miért. Évszázadokon keresztül a kereszténység is elfogadta, hogy Jézus váltságáldozata véget vetett ennek a szó szerinti, testi kiválasztottságnak, és onnantól legfeljebb "szellemi Izraelről" beszélhetünk, az Írások szerint.


A múlt században kialakult keresztény filozófia a test szerinti zsidók Isten által mai napig kegyelt állapotáról, inkább szerintem politikai indíttatású, mint Bibliai tanítás.


Ezzel együtt a zsidók éppen olyan emberek, mint mi.

De ma Izrael állam palesztínában, nem élvezi Isten helyeslését, csak azért, mert amerika nagy "barátja"

Persze, te lehet, hogy ezt fordítva gondolod, miszerint amerika többek között, azért haverkodik a zsidókkal, mert a vallásos amerikaiak azt képzelik, a Szentirás félremagyarázása által, hogy Isten most is a szó szerinti zsidókkal van.

Ez emberi politika.

2008. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

OFF


Asszem, hogy ennek az utóbbi kérdésnek a kapcsán (Választott nép e ma is a zsidók? már egyszer összefutottunk itt a fórumban te meg én, nem?


Különben a lényeg az, hogy abban megegyezünk, hogy utálni nem szabad őket.


---


Második hozzászóló: még a rasszista embereket sem kellene utálni (ők sokszor valamilyen őket ért bántalom miatt azok), csak a rasszizmust.


A rasszista embereknek valahogy ki kell nyitni arra a szemét, hogy egy népcsoportban nem minden ember egyforma. (Pl. valakit megver egy cigány banda akkor abból nem az következik, hogy MINDEN cigány rohadt szemétláda; vagy ha valakit megszívat egy pökhendi gazdag zsidó ember, akkor abból nem az következik, hogy MINDEN zsidó gazdag, pökhendi és szemét, stb.)

2008. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Szia Gyuri! (Csak te lehetsz!)

Józsi vagyok.

Nem rám gondoltál az imént?


Egyébként, annyiban a fennti kommentár nem off, hogy a világpolitika egy meghatározó része ma zsidó párti, bizonyos okoknál fogva. És talán ez miatt sem olyan népszerűek.

Érdekes, nem? Most, amikor a keresztény világ egy jelentős szelete így, vagy úgy már támogatja, vagy elfogadta őket, más gyűlölködők támadnak.

Ezt én is csak nem régen kezdtem átlátni, na dehát ez van!


De egy verset, ha megengedsz:

Szerinted, biztosítékot ad-e Isten Ábrahámmal kötött szövetsége arra, hogy a zsidók Isten választott népe maradnak örökké?


Gal 3:27–29: „mindnyájan, akik megkeresztelkedtetek Krisztusba, felöltöttétek Krisztust. Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel.”

Tehát akkor, Isten álláspontja szerint már nem a természetes leszármazás dönt az Ábrahám magvához tartozás kérdésében.

2008. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
De igen, Gyuri vagyok. Mindig megtaláljuk egymást :))
2008. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Kurva jó ez az észosztás itt a sok nagyokos részéről de a lényeget egyik sem meri kimondani, még fél hogy seggbebassza őket a MOSZAD mi?!
2008. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az átlag embernek semmi baja nincs a zsidókkal. Nekem sincs bajom egy átlag zsidóval sem. Viszont a gátlástalan cionista férgeket utálom. Igen, ők azok, akik butítják a népet, a háttérből irányítanak, arabokat irtanak vagy épp magyarokat. Tönkreteszik a népek történelmét, kultúráját, felhígítják a vérvonalat.



"Másrészt meg a gazdag és befolyásos üzletemberek közül, akik a háttérben manipulálják a hatalmasokat, nagyon sokan nem zsidók. "

Persze.


"Különleges kultúrájuk, szokásaik, vallásuk van"

Ez igaz is. Nem sok nép ünnepel meg minden tömegmészárlást, amit elkövetett.

Egyébként nem vagy zsidó, csak megvezetett. Kicsit átbasztak. Ismétlem, nekem a sarki Grün bácsival semmi bajom.


"Gyűlölöm a "zsidózást","

Ez a sok gyűlölködés. Te gyűlölhetsz, más nem? Tipikus zsidó hozzáállás.

"utálom a rasszistákat!"

Ők meg Téged, ne izgulj.


A kiválasztott néppel kapcsolatban elfelejtitek, hogy a zsidók leszarják az Újszövetséget, szerintük Jézust szarban főzik stb. Vagyis marad nekik az Ószövetség része, amiben kiválasztottak és a talmud, ami felülírja az ószövetséget is. Azt pedig mindenki tudja mi van a Talmudban.

Az lehet, hogy szerinted megszűnt ez a dolog, de ez őket nem érdekli, nem eszerint nevelik őket. Azt sulykolják beléjük, hogy Isten Kiválasztott Népe vagytok, a többiek állatok.

2008. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

"Ez igaz is. Nem sok nép ünnepel meg minden tömegmészárlást, amit elkövetett."


De, minden nép eléggé ismert azokról az ünnepeiről, melyekben másoknak nagy szenvedést okoztak, ez sem elsősorban a zsidók "kiváltsága"!

Kedves előző válaszoló, hidd el nekem, téged is jól "megvezettek", ha ilyen véleményed van!

2008. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
22%
Én szeretem Őket, ugyanolyan emberek, mint Mi.
2008. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!