Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy gondot jelent számomra,...

Nagy gondot jelent számomra, hogy egyszerűen nem tudok barátkozni. A suliban is csak általában egyedül vagyok, néha beszélgetek a padtársnőmmel, de ő sem olyan mint egy igazi barátnő. Egyszerűen nem tudok barátkozni, nagyon félénk vagyok. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Egyetlen barátnőm van,de ő vele is ritkán találkozom,hogy tudnék könnyen barátkozni,suliban kiközösítenek,mert nem vagyok gazdag,nincsenek márkás cuccaim.Mit tegyek?
2010. márc. 2. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az az egyetlen barátnő nekem bőven elég lenne, amennyiben nem használ ki, meghallgatja a problémáidat és megosztja veled a sajátjait, mindig megpróbál segíteni, ha szükséged van rá, mellesleg jól el lehet vele marháskodni is :) Becsüld meg őt, ha ilyen!
2010. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? Miért hiányzik olyanoknak a barátsága akik kiközösítenek, mert nincs márkás cuccod. Gondolkodj el, hogy mi az igazi emberi értékek és ha Te rendelkezel ilyenekkel akkor nincs miért félénknek lenned!
2010. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyakran vagyok szomorú,mert nincs kivel kimennem valahová,ezért általában otthon ülök,angolra járok,vagy úszni.Meg a macskáimmal foglalkozom.
2010. márc. 2. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a jellemed. Ezen nem, vagy csak nagyon nehezen lehet változtatni. De örülj neki, hogy nem ilyen vagy: "Szercsi, láwcsi, terhes vagyok? " <----- engem ezek idegesitenek, a csöndes, visszahuzodokal nincs semmi bajom.
2010. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem mondom, hogy "örülj neki". Azért nem mondom, mert Téged ez zavar. Tehát akkor tényleg gond.

(Van akit nem zavar, jól elvan magában.)

Alkati dolog is ez persze, és azt hiszem, főként azokkal fordul elő, akik hajlamosak saját magukat (esetleg a többieket is egyszerre) kívülről látni, miközben beszélgetnek, kommunikálnak, reagálnak.

Talán az segít, ha őszintén a másikra próbálsz figyelni. Tudatosan. Megpróbálhatnád elképzelni, mi jár a fejében éppen, vagy mit érezhet. És nem a saját(esetleg csak képzelt) korlátaidra figyelni, hanem kizárólag a másik személyre. Mintha csak befogadnánk valakinek a gondolatait, érzelmeit, saját reakciók nélkül.

A nyitottságot tanulni kell, nagyon kevesen születnek vele. Sokan csak évtizedek után jutnak el oda, hogy nyitottak legyenek a többiekre. Gyakoroljuk, és fokozatosan majd egyre jobban megy. Meglepő tud lenni, hogy egy ilyen elhatározással kezdett napon mennyi új információt kaphat az ember...

2010. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Próbálkoztál azóta ismerkedni?

Sikerült?

2010. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!