Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy postázás menete?

Hogy zajlik egy postázás menete?

Figyelt kérdés
valaki írja le nekem sosem adtam fel még csomagot....nekem kell becsomagolni vagy ott fogják? mindegy hogy mivel? mit mondjak pontosan? és hasonlók
2015. aug. 10. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Sajna én sem tudok túl sokat,nekem anyukám adja fel általában,de azért leírom,amiről tudomásom van,hátha segít.

Az biztos,hogy neked kell becsomagolnod.Tudtommal bármiféle papírnemű lehet,csak jól fedjen és jól legyen leragasztva.Bár azért azt nem tanácsolom,hogy mondjuk újságpapírban adj fel csomagot...:D

Szerintem írd fel a címzettet egy cetlire,meg vegyél magadhoz pénzt,és menj be a csomagoddal a postára.Ja,remélem tudod,hogy a csomag feladás ára a súlyától függően változik.Nade,ha beértél,mondd meg,hogy ezt szeretnéd feladni.Onnantól jönni fognak a dolgok.:) Megmondják,hogy mit kell tenned,ne aggódj.

Amúgy szüleidtől nem tudod ezt megkérdezni?Vagy megkérni valamelyikőjüket,hogy adja fel?

2015. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha leragasztasz egy cipős dobozt abban is feladhatod nem kell csomagolni
2015. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz, vehetsz a postan egyen-dobozt kulonbozo meretekben, de sajat magad is kerithetsz valahonnan egy akarmilyen dobozt, amit otthon becsomagolsz. Leragasztod minden oldaltol es atkotod zsineggel, hogy utkozben nehogy "veletlenul" kinyiljon. Ugyan ugy megcimzed mint egy boritekot es a feladot is feltetlenul ra kell irni, hogy problema eseten vissza tudjak kuldeni a feladonak. Bemesz a postara, de nem oda ahol a csekkeket feladjak, hanem a csomagfeladasra. Kitoltesz egy nyomtatvanyt, amin megint csak a szallitasi adatok vannak. Felteszik a csomagot egy merlegre es a suly alapjan kell kifizetni az uti koltseget. Van olyan is, hogy irhatsz egy teteles listat, hogy mi van a csomagban (ennek a masodpeldanya nalad marad) arra az esetre, ha eltunne a csomag. Kotsz ra biztositast meg ilyenek (expressz, torekeny ... stb). Ezzel fel is adtad. Kifizeted az arat es kesz.
2015. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha bortonbe akarsz csomagot kuldeni, akkor a csomagszallito engedely cetlijet is ra kell ragasztanod es figyelni kell, hogy ne lepd at a sulyhatart (persze egy picivel lehet nagyobb, de akkor a postast meg kell kenni, hogy a szabalyos sulyt irja ra a dobozra)
2015. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen te csomagolsz. A 3. válasz nagyon jó, főleg ha van hozzá elég pénzed, az elsőben viszont rengeteg a hiba. Én próbálok egy olcsóbb változatot írni.

Csomag vagy levél? Ez az első kérdés.

Ha 2 kg-nál kevesebb és nem túl nagy a mérete, akkor levél. Levélként súly alapján történik az árszabás, és nem kell szabályos csomagolás. pl. lehet simán, doboz nélkül, papírba is, ha NEM törékeny, pl. egy könyv, és tökéletes hozzá az újságpapír. Jó vastag, több rétegben. Az egyik oldalára ragassz fehér papírt, erre írd a címzést és a feladót. Lehet cipősdoboz is, ha van és belefér, de ezt is érdemes papírba is becsomagolni. Vagy lehet nagy méretű borítékba is tenni, persze ha belefér, de dudorodhat bármennyit. Viszont ha levélként adod fel, érdemes ajánlott levélként feladni, mert így garantált, hogy megérkezik, és nem tetszik meg valakinek annyira, hogy lenyúlja, a sima levéllel bármi történhet. Ha az ajánlott nem érkezik meg, a feladási díj 13x-át fizetik ki kárpótlásul.

Ha 2 kg-nál több, akár 1 g-mal is, akkor csomag. A csomagnak egyenára van, és kizárólag szabályos papírdobozba csomagolható. Nem kell venni, főleg nem a postán, az a legdrágább megoldás, kérj valamelyik boltban, ingyen is adnak. Tekerheted plussz papírba is, de zsinórt ne tegyél rá. A posta szabályzata tiltja a zsinórt, és több postás háklis is érte. Csomagból van a sima, ehhez zöld feladóvevény kell, és elvileg 3-5 munkanap alatt ér célba, gyakorlatilag max 2. Itt is a feladási díj 13x-a a kárpótlás, ha eltűnik a csomag (de itt nem kérhetsz törékeny biztosítást). A sárga feladóvevény, az az üzleti csomag, itt garantálják a két napon belüli szállítást, persze jóval drágább is. Illetve csak ehhez kérhetsz törékeny biztosítást, vagy értékbiztosítást, szintén jó drágán. Ez utóbbi megoldás akkor érdekes, ha a feladási díj 13x-a nem fedezi a károdat.

De tényleg mindenben segítenek a postán, te csak csomagold be alaposan, amit fel akarsz adni. Ha doboz, akkor tömd ki jól a dobozt, hogy ne mozogjon benne semmi. Kisebb postákon általában van külön csomagos ablak, ha levélként adod fel (mivel kevesebb, mint 2 kg) bármelyik ablakhoz mehetsz vele, de nagyobb postákon lehet, hogy külön helységben van a csomagfeladás, viszont ebben is segítenek majd neked.

2015. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!