Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a pogányokat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mármint a mohamedánokat?

Legtöbben amiatt, mert nem tisztelik a nőket.

Ezen kívül előfordulhat (nem gyakori, de akad elég), hogy támogatják a terrorizmust.

2008. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Pogányt ír, aki nincs megkeresztelve. Szerintem nem a mohamedánokra gondol.

Én is pogány vagyok, de nem érzem azt, hogy bárki is elítélne. Természetesen ha valaki hithű keresztény vagy katolikus, akkor ők azt akarják, hogy keresztelkedj meg. Szerintem semmi jelentősége, attól nem lesz jobb valaki... De ez csak az én véleményem.

2008. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
olyan, hogy pogány, egyszerűen nem létezik. a pogány "hitetlent" jelent katolikus nyelven, de a gyakorlatban a nem keresztényeket illették ezzel a megtisztalő címmel. mindenkinek van valami hite, vallása, akármi legyen az. akár egy istenben, akár a természetben, akár a véletlenben, akár valami egészen másban biztos, hogy hisz valaki, ezesetben már nem pogány. jó kis paradoxon
2008. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ez csak egy a sok közül az emberi butaságból! Én sem vagyok megkeresztelve mégis élek! Jé! Drága egyház, IGEN így is lehet élni! Ne foglalkozz azokkal, akiknek gyenge a gongolkodása és ilyen dolgokat tesznek, hogy elítélnek!
2008. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most felejtsük el a katolikus teológiát, és azt, hogy ők mit tartanak "pogánynak".


Ez a szó valójában bibliai értelemben, mindig az igaz imádattól eltérő, az ókori zsidó időkben, más nemzetek vallását jelentette, ma pedig az igaz bibliai tanításoktól eltérést jelenti.


Miben lehet eltérni, és miben tér el a legtöbb "keresztény" egyház ma a bibliától?

Pl:


1. Legtöbb bibliafordításukban több ezer helyről eltávolították az igaz Isten nevét.

2. A háromság dogmája — a magáról Istenről alkotott elképzelésük — pogány eredetre vezethető vissza, és a jelenlegi formája csak évszázadokkal a Biblia megírásának befejezése után alakult ki.

3. A továbbélés alapját náluk az emberi lélek halhatatlanságába vetett hit képezi, ez pedig nem a Bibliában, hanem az ókori babiloni elképzelésekben gyökerezik.

4. Jézus prédikálásának témája Isten Királysága volt; ő szétküldte tanítványait, és megbízta őket azzal, hogy személyesen beszéljenek erről másoknak. Az egyházak azonban ma ritkán tesznek említést erről a Királyságról, és híveik nem foglalkoznak a ’királyság jó hírének’ prédikálásával (Máté 24:14).

5. Jézus azt mondta, hogy igaz követőit a közöttük megnyilvánuló önfeláldozó szeretetről lehet majd könnyen felismerni. Ráillik-e ez a kereszténység egyházaira, amikor a nemzetek háborúba keverednek?

6. A Biblia azt mondja, hogy Krisztus tanítványai nem része a világnak, és figyelmeztet, hogy aki a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát. A kereszténység egyházai és azok hívei ezzel szemben mélyen belemerültek a nemzetek politikai ügyeibe (Jak 4:4). E tények alapján elmondható-e őszintén, hogy igazán ragaszkodnak a Bibliához?


Tehát a modern "kereszténység" nagy része pogány tanításokban hisz, és e szerint is cselekszik!

2008. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként itt bővebben ki van tárgyalva.

Szerintem elég érdekesek a szónak erdeti jelentéseihez képest, a mai formái.


De ami elgondolkodtató: a Héber Íratokban, az ókori zsidók, nem ilyen sértő módon különböztették meg magukat a más "nemzetektől" (mert pont ez volt a héber szó jelentése).

Ezzel szemben a mai "pogány" szavunk alapjelentése eléggé sértő, mai értelemben véve, de jellemzően a Jézus tanításától messze kerülő "keresztény" egyházak, pont ezt a latin kifejezést vették át, pedig maradhattak volna az eredeti "nép", "nemzet" szónál is, ami a bibliában van.

2008. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagyon tisztában a pogány szó jelentésével, itt többen írtak jót, és linket is hozzá. Nézd meg. A magyarban a pogány az a hívő(!) volt, aki elvetette a kereszténységet, és nem fogadta el annak tanításait. DE! Ők nem voltak hitetlenek! Hittek nagyon sok mindenben, babonákban, istenekben, stb. Te ateista vagy/lehetsz. Az, aki elutasítja a vallást.
2008. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Wiki tisztába rakja a szó jelentését. Az eredeti héber és görög "népek", "nemzetek" szavakkal nem igazán egyezik a latin "pogány" szavunk, amelyből a "paraszt" szavunk is származik, és eredetileg "vidéken lakót" jelentett.


Tehát akkor a vidéken lakó, vagy paraszt az pogány? Hülyeség, igaz? Miért változtatott az egyház az eredeti szó bibliai jelentésén?


De, keresztény vagyok, bár nem katolikus. Miért hiszed azt vajon, hogy aki leleplezi ezen nem bibliai dolgokat, az biztos nem keresztény, és ateista?


Szerintem a Biblia sokkal fontosabb és TISZTÁBB, mint az emberi hagyományok!

2008. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a lényeg mégis az lenne, hogy a kérdező kérdésére választ adjunk, nem pedig az öncélú és szubjektív vélemény megfogalmazása valamilyen filozofikus körmagyarázatban.

A kérdező nem lehet pogány. Mert egész egyszerűen azok az emberek akik nem hiszik az Urat, nem hívők. Aki elutasítja a hitet, és ezt meggyőződéssel teszi, az az ateista. Néhány ateista "klubtag" (isten(-eket) tagadó) rendelkezik hittel, de elutasítja a szakállas jóindulatú bácsit. Ő pogányt írt. Nem hiszem, hogy ő a többisten-hit követője, és mindenféle pogány(!) szertartást szokott tartani a panelben... egyszerűen nem volt tisztában a szó jelentésével. Azt is írhatnám (de akkor miért lenne ez az oldal...)


A GOOGLE A BARÁTOD...

2008. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!