Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Ha az élet citrommal kínál...

"Ha az élet citrommal kínál akkor kérj mellé tequilát (és sót)! " Ezt mire mondják?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam de nem tudom értelmezni. Lehet én vagyok a buta és csak egy szójáték? Vagy van valami értelme is?

2015. szept. 15. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem hallottam még, de úgy értelemezem, ha rossz történik veled, próbáld átfordítani jóvá. (a tequila silverbe tesznek citromot is, sót is -itt tehát megfordítva a citromhoz teszi a többit)
2015. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ha valami szarnak tűnik, akkor is próbálj valami jót kihozni belőle!
2015. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj boldogulni azokkal a lehetőségekkel, amelyeket az élettől kapsz.
2015. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mondás jelentését jól írták le az előttem szólók. Az eredetiben azonban nem tequila és só szerepel, hanem limonádé: "When life gives you lemons, make lemonade - ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!" A tequlia az már a jópofásított változata az eredeti mondásnak.

[link]

2015. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tényleg... :)
2015. szept. 15. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!