Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van esélyem bármiféle támogatá...

Van esélyem bármiféle támogatásra Németországtól vagy Magyarországtól, esetleg az Európai Uniótól, ha Berlinben szeretném befejezni a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

22 éves magyar lány vagyok, és ki szeretnék költözni Berlinbe a barátomhoz, aki ott lakik. Mindketten ott tervezzük az egyetem befejezését, szerintetek kaphatok valahonnan támogatást? Ő azért is kap támogatást mert 25 év alatti, meg azért is mert önkénteskedett Afrikában, így sok anyagi gondja nincs, viszont nekem annál több, mivel a magyar állam ennyire nem bőkezű. Vagy legalábbis én még nem találtam meg a megfelelő pályázati kiírást..

(Erasmus nem játszik, hosszú távra tervezek, nem csak fél évre)


2010. márc. 17. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen téren direkt támogatás az EU-tól nincs. Németországban nézd meg az állami és a szövetségi ösztöndíjakat is, kaphatsz, ha tanulni mész oda, arra van esélyed. A magyarokról sokat nem tudok mondani, Erasmus miért nem jó? Egy-két félévet így is spórolsz, tandíjért nem kell fizetned, pénzt is kapsz... Ahogy kiveszem a szavaidból, tök mindegy a számodra, hogy ha Mo-n elveszik egy-két ingyenes féléved.
2010. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már van egy BA diplomám, tanulmányaimat otthon befejeztem, diákigazolványom lejárt..Most mindketten egy harmadik országban dolgozunk, itt találkoztunk, de ezután Berlint tervezzük. Erasmus azért nem megfelelő, mert ahhoz haza kéne mennem, felvételizni egy egyetemre, jó esetben felvennének államilag támogatott képzésre, aztán lehúzni ott egy félévet, miközben megpályáznám az erasmust, és szerencsés esetben talán megnyerném. Ez egyrészt túl sok idő, másrészt túl sok véletlen is van a pakliban, és az se biztos pont Berlinbe küldenének ki az Erasmussal.
2010. márc. 17. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!