Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Társasház vagy panel?

Társasház vagy panel?

Figyelt kérdés
Családi házban lakok de el akarok költözni otthonról, viszont nem tudom hogy társasházba lenne-e jobb vagy panelba? (Albérlet)
2010. márc. 18. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, szerintem mindenképpen a társas házat válaszd! Igaz, a panel általában valamivel olcsóbb, de a hangszigetelése nulla, nyáron elviselhetetlen meleg van, télen meg attól függ, hogy a fűtőnek milyen kedve van. Hallod ha a szomszéd kefél, vagy fingik, ráadásul nyomasztó, és egészségtelen a sok beton közt lakni. (+ha még azbeszt is van benne, az meg sugárzik)
2010. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy a panel miért nem társasház, én azt hittem, hogy ez egy gyűjtő fogalom. Te arra gondolsz, hogy tégla építésű, vagy bármi hasonló ház, ahol sokan laknak vs. panelek? Mert akkor ha lehetőséged van rá, kerüld el a panelt. Iszonyatos módon lettek ezek tervezve, ilyenben lakom 1 éves korom óta, és szívből gyűlölöm. Nálam pl. minden szoba keletre néz, és az összes szoba fala tiszta üveg. Képzelheted mi van itt nyáron. Így spórolták ki a falat. Ettől függetlenül rossz a szellőzése, durván bemelegszik, kevés a hely (a konyhák baromi kicsik), minden áthallatszik. Laktam fél évig régi építésű körgangos házban Budapesten, igaz, hogy egy lepratelep volt, meg nem tetszett, hogy két szoba egymásba nyílik, de ettől eltekintve százszor értelmesebben volt kialakítva. Tágasabbak voltak a szobák, volt kamra a konyhában amit imádtam.

Plusz amit sose fogok megérteni: a panelban az ablakok befelé nyílnak, és általában óriásiak, pedig ketté lehetett volna osztani őket. Ha kinyitod, bentről elvesz egy csomó helyet. Tudnám miért??? Senkit nem zavarna, ha kifelé nyílna. A gangos házban, ahol tényleg emberek mennek el az ablak szintjén, kifelé nyíltak az ablakok, alig lógtak ki, nem zavart senkit, és nem bentről vette el a helyet.

Engem spec. ezek idegesítenek legjobban a panelben. Szóval ha teheted, ne ilyet válassz. Ráadásul a panelek többségében távfűtés van. Ha nincs felújítva (ahogy nálunk sincs), akkor a távhő szolgáltató dönti el, hogy te mikor fázol, mikor nem. Tököm tele van vele, amikor éjjelre úgy felnyomják a fűtést, hogy nem lehet kibírni. Ha lenne pénzem, gázfűtéses lakásba költöznék, hadd én döntsem már el, hogy mikor akarok fűteni...

2010. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Történetesen nálunk panel a társasház.

Az egyik az anyaga, amiből épült, a másik pedig a tulajdonosok szerveződésének a neve.

Ez így legalább olyan slampos kifejezés, mint régen a kertes házban élők a panelházra azt mondták, hogy "bérház", függetlenül attól, hogy bérelték-e a benne élők vagy saját tulajdonuk volt.

2010. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ahogy nézegettem a panelnek az az előnye hogy sok hely van körülötte, lehet parkolni, a társasházak meg inkább a belvárosban, keskeny utcákba vannak és alig lehet helyet találni a kocsinak :(
2010. márc. 20. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

jajj, már az idegbaj kerülget, hogy az emberek mennyire keverik ezeket a fogalmakat. voltam ingatlanos, szóval kicsit tisztába teszem a dolgokat:


panel: nagy betonból épült ház, ahol távfűtés van.

társasház: általában a téglából épült gázfűtéses lakásokat egybefoglaló épület, de nem panel!

bérház, vagy polgári ház: körfolyosós téglaház gázfűtéssel.


nos, azt javaslom, h nézz körül rendesen. a klasszikus panelt én sem ajánlom, de a távhő annyira nem vészes, szinte már olcsóbb mint a gázfűtés, és biztos, hogy nem fogsz fázni :)

2010. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!