Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hátrányban van...

Szerintetek hátrányban van ebben az országban aki nem budapesti?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy minden amire elmennék, minden ott van és egy halom pénzt kell elköltenem vonatjegyre. Mert itt nincs semmi lehetőség ami számomra jó is lenne, de még a szar megyeszékhelyen sem mert az se valami jó. Na meg most van valami jó lehetőség de persze, hogy az én megyémben az nem indul és most megint utazgatni a válogatóra, ha meg sikerül, akkor jöhet a kettős élet, amitől irtózom, mert máshogy nem fogok tudni járni oda. Ez csak egy példa volt.

Na meg az ismerősök akik nem külföldre mentek, pesten albérleteznek... szerintetek? Annyira igazságtalan és olyan idegesítő. Már bánom, hogy valaha elköltöztem onnan de már késő bánat, már vidéki vagyok. Persze nem falun lakom, de tudjátok ami nem Budapest az mind vidék. Értitek tehát, hát ilyen országban élünk...



2015. nov. 26. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem Bp-hez kell viszonyítani, attól függ mennyire lakik szar helyen az ember egy isten háta mögötti részen ami közelében semmi munkalehetőség nincs.
2015. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát de sajnos igen és úgy mondom h nem a keleti megyékben lakom, mindenki azt hiszi hogy itt minden van, a nagy szart. Városban lakom, de elég kicsi város, minden szarért a megyeszékhelyre kell menni, de van hogy az sem elég és akkor jön a "nagyságos" pest....Vedd már ezt észre, látszik hogy pesti vagy
2015. nov. 26. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hátrányban van a vidék minden szempontból.


Vidéken kevesebb a munkalehetőség, és ha akad mégis meló, akkor felét-kétharmadát fizetik mint Pesten. Ehhez mérten kevesebb és alacsonyabb szintű szolgáltatás van vidéken. Alacsonyabb az emberek születéskor várható életkora. Stb.


Ez alól egyedül a nyugati határszél kivétel, Győr és Sopron környékének néha sikerül majdnem felkapaszkodni Bp szintjére. Aztán visszacsúszik majdnem a vidéki átlagra, majd megint mintha emelkedne. Az a környék a kettő között libikókázik a rendszerváltás óta.


A vidéken belül is marha nagy különbségek tudnak lenni, de a gazdasági és szociális szakadék az a vidék és a főváros között van.


Érdemes a Központi Statisztikai Hivatal részletes adatai között szörfözgetni egy kicsit.

[link]

2015. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mosonmagyaróváron lakom és így is hátrányban érzem magam miközben gyötör a lelkiismeret furdalás mert maradhattam volna de már késő
2015. nov. 26. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez van. De lelkiismeret-furdalásod semmi esetre se legyen, nem te csináltad ezt a katyvaszt, neked csak el kell viselni :)

Üdv a déli határszélről! :)

2015. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem épp úgy van hátránya, mint előnye, a kérdés az, hogy kinek mik a szempontjai.


Ugyanezzel a munkával én is magasabb óradíjért dolgoznék Budapesten, de ez nem kompenzálná számomra, hogy azért az összegért, amiért egy vidéki városban új építésű, zöldövezeti társasházi lakást tudtunk venni némi hitellel, Bp-en egy nem annyira jó állapotú, fele akkora alapterületű garzonlakást kapnánk, és mellé még sajnos nem annyi benzingőzt szívnánk be nap, mint itt, ahol élek.


Ha kimozdulok otthonról, itt kb. 10-15 perc alatt ott vagyok bringával a belvárosban bárhol, akármilyen intézni valóm van, nem kell bérletre költenem, ha meg autóval megyek, csúcsidőben sem gond a parkolás, és ha hajlandó vagyok, illetve ráérek gyalogolni pár száz métert, akkor még fizetnem sem kell érte.


Egy vidéki kisvárosban, nagyvárosban, vagy akár megyeszékhelyen sem lehet annyi szórakozási, művelődési, továbbtanulási és egyéb lehetőség, mint a fővárosban, de ez szerintem nem annak a következménye, hogy "hát ilyen országban élünk...", hanem érthető okból az élet természetes velejárója, ami jellemzően mindenhol így van.


Ha Dániában, Svájcban vagy Ausztráliában élnék, szerintem akkor is így lenne, legfeljebb abban lennének lényeges különbségek, hogy a földrajzi adottságokból fakadóan mennyi idő alatt, illetve mennyire jó tömegközlekedéssel jutnék el a fővárosba, vagy a legközelebbi nagyvárosba.


Én átlagosan 1-2 havonta megyek el Budapestre valamiért, az a pár ezer forintos útiköltséget meg úgy fogom fel, hogy nem túl nagy áldozat azért, hogy olyan környezetben élek, ahol alapvetően jobban érzem magam több szempontból is. (Ha Budapesti lennék, akkor biztos, hogy többet elköltenék arra, hogy olyan helyekre utazzak el kirándulni vagy nyáron strandolni, amik nekem most közelebb vannak.)


Az árakra visszatérve, mi pl. mindig szerettünk volna kertészkedni. Vidéken, egy megyeszékhelytől kb. 20 km-re pár éve megkaptunk egy gyönyörű fekvésű, 360 négyszögöles telket 260 ezer forintért gyümölcsfákkal, aminek a töredékét művelve megtermelhetjük a saját zöldség szükségletünk többszörösét, úgy,hogy másnak is tudunk belőle ajándékozni. Nekünk hobbi, kikapcsolódás és örömforrás, meg benne van az is, hogy így tudjuk, hogy mi eszünk meg és mit nem, de még a benzinköltséget bekalkulálva is megéri anyagi szempontból is, ha azt nézem, hogy mennyit költenénk el, ha ugyanezt a zöldség- és gyümölcs mennyiséget úgy vennék meg valahol.


Az a pénz, amiért a telkünket megvettük, amire később akár építkezhetünk is, ha egyszer úgy döntenénk, hogy odaköltözünk, Budapesten kb. egy négyzetméternyi lakás ára lehet, ha nem a drágább belvárosi ingatlanokat veszem alapul.


De másnak nyilván mások a saját szempontjai, mindenkinek azt érdemes mérlegelnie, hogy neki merrefelé billen el a mérleg, ha az előnyöket és a hátrányokat mérlegeli - nem véletlenül szeretnének sokan inkább a fővárosban élni, mint vidéken.


Megkérdezhetem, hogy ha neked hiányzik Budapest, szívesebben élnél ott, mint vidéken, akkor miért nem költözöl vissza?

2015. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegediként én is ezt érzem. A fővárosban sokkal több a munkalehetőség. Itt gyakorlatilag nincs semmi. Meg a fizetések is jobbak. De ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy az albérlet illetve ingatlan árak is annyival magasabbak, hogy ott sem érné meg lakni. Hiába keresek kétszer annyit, ha az albérlet meg rezsi díjjam is kétszer annyi. Na meg ott a tömegközlekedésre is költenem kéne, mert nagyobbak a távolságok. Itt biciklivel elérek bárhova 10-20 percben belül. Végeredményben a fennmaradó pénzemből ott sem élnék jobban, mint itt. Szórakozásra pl. nem biztos, hogy maradna annyi amiből mondjuk kijönne egy külföldi előadó koncerjére egy jegy. Akkor meg mi értelme van, hogy a fővárosban lakom, és ott van minden program, minden lehetőség, ha pénzem viszont nincs rá, hogy elmenjek rá?
2015. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért nem költözöm vissza mert már nincs hová, ennyi az egész.

Nem értem miért mondjátok sokan hogy vidéken minden olcsóbb, a nagy szart, semmit sem érzek ebből. Ugyanolyanok nagyjából az árak. Itt is nagyon fent vannak az albérlet árak, meg ezek.

Távolságok: biciklit említettek, na hát attól irtózom, meg egyensúly zavaraim miatt úgysem tudnék ráülni, ezért gyalog megyek mindenhová, mert itt a buszközlekedés egyszerűen lehetetlen. Csak a vasútállomástól járok busszal mert az 1 óra gyalog, van, hogy fél órát várok, de ha többet kell, elindulok gyalog és egy óra múlva otthon vagyok.

Na meg pesten nem minden buszon lyukasztok, de jegy az mindig van nálam.

2015. nov. 27. 22:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanolyanok nagyjából az árak. Itt is nagyon fent vannak az albérlet árak.


Ezt elhiszem, téged nyilván rosszul érint, de ilyen szempontból vidék és vidék között is lehet óriási különbség. Gondolom, Mosonmagyaróváron azért is magasabbak az ingatlan árak is és a bérleti díjak is, mint sok más vidéki városban, mert sokkal magasabb a kereslet az ingatlanokra amiatt, hogy annyira közel van a határhoz, hogy sokan onnan (is) járnak át dolgozni Ausztriába.


(Én is tudok olyan házaspárról, akik a határ mellé költöztek Székesfehérvárról, a feleség otthon van pici ikrekkel gyesen, a férj meg naponta jár át Ausztriába dolgozni, egy a határtól alig 25 km-re fekvő településre. Így együtt él a család, a férfi nyilván sokkal jobban keres, mint korábban itthon, viszont jelentősen olcsóbb számukra a megélhetés, mintha Ausztriába költöztek volna ki.)

2015. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jólvanna, értem én. El tudom képzelni milyen szar lehet élni a keleti részen
2015. nov. 27. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!