Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a zajos felső...

Mit lehet tenni a zajos felső szomszédokkal? Napi 12 órában folyamatosan dübögés, vergődés, zene, dobálás hallatszik át.

Figyelt kérdés

November végén költözhettek a második emeletre, két gyermekük lehet, akik maximum 4-5 évesek. (Mi augusztus között költöztünk ide, a két időtartam között, csak a legminimálisabb zajok hallatszottak át az előző tulajtól, így nem is volt probléma.)


Lassan másfél hónapja, minden egyes nap reggeltől estig dübögnek. (Kivéve délután 1 órától háromig, amikor a gyermek alszik.) Az átlag 12 óra zaj pedig, nem túlzás, tényleg ennyit zajonganak.



A következő zajok vannak (folyamatosan reggeltől estig pár perces megszakításokkal.)


- Szaladgálnak a gyermekek. (Értem, hogy mozgásigény, de legalább tegyen le szőnyeget, illetve ne napi 12 órában szaladjon a gyermek, főleg úgy, hogy külvárosban lakunk, a panel előtt van egy játszótér, amit más kisgyermekek, sál-sapka-kabát kombinációban télen is igénybe vesznek.)

- A gyermekek direkt ugrálnak akár fél órán keresztül is, ledobálnak direktben mindent a földre, verik a lábukat az ágyhoz, és valami tálat pörgetnek a parkettán.- Ezt egy órán át is képesek csinálni.

- A szülők a nagy hangszórót képesek olyan szinten hangosra venni, hogy áthallatszik színtisztán a szöveg a zenével együtt. Szó szerint bömböl.

- A TV is olyan hangosan szól esténként, hogy hallom a párbeszédet.



Mielőtt azt hinnétek, hogy valami unatkozó nyugdíjas vagyok, elárulom, hogy két lány lakótársammal, mindhárman egyetemisták vagyunk. Másfél hónapja hallgatjuk őket, felkopogtunk nem egyszer, de ugyanúgy csinálják.

A gyermekekre való tekintettel nem kezdtem még el hajnali háromkor dübögni én is, felkopogni, sem pedig felmenni kiverni kegyetlenül a cirkuszt, de lassan tényleg kinyílik a bicska a zsebemben.


Ha lesznek annyira nyomorékok, és inkorrektek, hogy a szóbeli kérés/üvöltés után is folytatják (bár ha a radiátor "őrült" verésére sz.*rnak, akkor nem sok esélyt látok, hogy megváltozzon a helyzet), akkor milyen lehetőségeim vannak?


2016. jan. 5. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a radiátor őrült verése helyett első körben beszélhettetek volna velük.
2016. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Elöször is a radiátor örült verése igen idióta ötlet, ennyire nem lehetsz primitív! Ennek alapján semmi alapod sincs másokat szidni, hogy zajongnak - a radiátorverést azt egész ház "élvezi"!!!!!


Másodszor ezt miböl gondolod, hogy "direkt" csinálják? "A gyermekek direkt ugrálnak akár fél órán keresztül is, ledobálnak direktben mindent a földre, verik a lábukat az ágyhoz, és valami tálat pörgetnek a parkettán"


Harmadszor ahol kisgyerekek vannak, ott az teljesen megszokott, hogy nem ülnek egész nap mozdulatlanul, hanem játszanak, mozognak. A játszótérre nem lehet csak úgy leengedni öket, akkor egy szülönek is le kellene mennie, és feltehetöleg nekik is van dolguk.


Negyedszer ha TÈNYLEG hangosan hallgatnak zenét/néznek TV-t, akkor szólhatsz a rendösérgnek, ök figyelmeztetik öket.

2016. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A beszélgetést azért hanyagoltam, mert a kisgyermekekkel is úgy ordítanak, mint a sakál..

Az "őrült" szó pedig azért volt idézőjelben, mert nem őrülten verem, hanem, hogy észrevegyék magukat.

2016. jan. 5. 18:50
 4/8 A kérdező kommentje:

Érdekes módon a játszótér mindig tele van. Más szülők megtudják oldani.

Ez nem kifogás. - Ha 1-2 órán át csinálnák, megértené az ember. - de ha 12 órában csinálják, akkor az a gyermek el van hanyagolva.

2016. jan. 5. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

A gyerekek márcsak ilyenek, ez teljesen normális.

Az áthallatszò tv sem nagy dráma.

Szerintem ez az ára annak, hogy panelben laksz. Esetleg egy roppant udvarias stilusú levél, vagy egy bemutatkozó látogatás (mondjuk csokival készülve a gyerekeknek), és megkéred, hogy hallgassa halkabban a tv-t.

2016. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Rendőrség. Én is kihívtam, miután beszéltem a szomszéddal és nem változott semmi. Ők is beszéltek vele, remélem, halkabbra veszi az erősítős gitárt, de bírságot is kiszabhatnak, ha elsőre nem segít a dolog.
2016. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 18:51


Elhiszem, gyerekek.

Nem ezzel van a gond, hanem az állandósággal, főleg így vizsgaidőszak közepén.

Nem azért fizetek ki 100ezer forint bérleti díjat, hogy utána ne tudjak pihenni, tanulni, és a "saját" lakásomban mások hülyeségének legyek kitéve. A toleranciával visszaélni is pofátlanság.


Ha a negyedére csökkenne a zaj, már boldog lennék. Ha délután lenne zaj, tanulnék délelőtt, vagy fordítva. - De az állandóságot nem lehet kijátszani.


Nem beszélve arról, hogy akkor költözzenek első emeleti lakásba, ha lusták a gyermekkel foglalkozni, illetve ennyire hiperaktívak. - Vagy, ha nincs idejük foglalkozni vele, akkor egyáltalán ne vállaljon gyereket.


Nem a gyermeket szidom. A szülőt. Kiírtam a kérdést lassan másfél órája, 5 perce nem szűnt meg azóta a zaj. :)

2016. jan. 5. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Megoldódott a hang probléma? Most én is ugyanebben a cipőben járok, csak bulizós egyetemisták vannak felettem, rendszeresen hangoskodnak késő este :(
2016. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!