Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a magyar-lengyel barátság...

Mi a magyar-lengyel barátság történelmi háttere?

Figyelt kérdés
körülnéztem az interneten aholé semmi normálisat nem találtam. Rendesen leírták igen aprólékosak. De én valami tömöret keresek a mi ugye rövid is és lehet érteni. Légyszíves segítsetek írjátok le de PLS ne három mondatban. Aki tudja és van ideje esetleg kedve segítsen annyival hogy hosszabban megfogalmazza? Esetleg ha kérhetem linkeket ne küldjetek csak olyan oldalakról ami röviden,tömören elmagyarázza a történelmi hátterét!
2016. jan. 9. 11:10
 1/4 anonim válasza:

Ha jól tudom azért mert mikor 1939-ben Németország megtámadta Lengyelországot (2.v.h kirobbanása) nagyszámú lengyel menekültet fogadott be Magyarország.

De ne vedd kézpénznek, én ezt hallottam :)

2016. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megtörtént esemény, amit az 1. válaszoló ír, de a dolog ennél sokkal régebbre vezethető vissza, egészen az Árpád-korig visszanyúlik:

[link]

2016. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Főleg I Lajos Magyar király és utódja Mária és Luxemburgi Zsigmond uralkodásainak időszaka ~200 év miatt a szoros barátság.

[link]

[link]

2016. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És a rendszer váltás a szu lebontásában együtt harcoltunk, nálunk 56, náluk meg 68.
2016. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!