Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi határozza meg, mi befolyáso...

Mi határozza meg, mi befolyásolja legjobban hogy egy nép, vagy ország, akár az egész világ hogyan viselkedik általában?

Figyelt kérdés
Mitől függ pl. a háború és a béke? Most vonatkoztassunk el a háborúkat kirobbantó néhány politikustól, hadvezértől, vallásvezetőktől stb. Ezen kívűl?
2008. szept. 16. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyszer hallottam egy Kepes András műsorban egy iskolai kisérletről, amiben egy soknemzetiségű amerikai iskolában úgy alakították ki a tanulmányozási csoportokat, hogy vegysen legyenek benne a rasszok, és pl. a leckét csak úgy tudták megoldani, ha egymással rendszeresen felvették a kapcsolatot.

Mert ugyanis mindenki és minden csoport, csak részfeladatot kapott, amit kizárólag eggyütt tudtak megoldani.


Állítólag nagyon sikeres volt, és ami a legfontosabb, nem alakultak ki rassz szerinti idegenkedések, gyűlölködések, ellenségeskedések!


Nem tudom, mi valósult meg ebből a gyakorlatban, de azt tudom, hogy ahol ehhez hasonló módszereket követnek, ott szinte 100%-ban felszámolják az nemzetiségi probémákat.


És ha gyerekkorban nem ültetik bele a fiatal szívébe az előítéletet, gyűlöletet, később már nehéz lesz szélsőséges indulatoknak felültetni.

2008. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egész egyszerüen gyerekkorban kellene kiküszöbölni a problémát. Sok kis 2éves alig tud beszélni, de minden tárgyat a magáénak vél, pl :én szobám, én reggelim, de arra is mondja amihez semmi köze...

Ezt nem így kéne tanítani és felnőttként minden ember tudna osztozkodni.Általában az egykékre ez jobban érvényesül.

Mert akicsik egész hisztérikusan tudnak követelőzni és ha bennük marad eza dolog, felnőtt korra csak fokozódik, mértékben és minőségben is.

2008. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!