Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha ennyire...

Mit tehetnék, ha ennyire elegem van a mai társadalomból?

Figyelt kérdés

Egyre inkább úgy érzem, hogy nem is tudom... Egy rossz korba születtem.

Nem szeretem ezt a modern, kütyüs, gépesített életet. Az embereket. Az alap gondolkodást.

Szívem szerint a középkorban lennék inkább (tudom, járvány, háborúk, éhezés, stb). Állattartás, munka a földön, hazafiság (manapság ez már ritkaságszámba megy, mitöbb, néha "gáz" - vagy, ha mégis létezik, nem olyan formában, hogy elmegyek csatázni, stb.).


Van valaki rajtam kívül, aki így érez?

Most nyilván rengeteg vicces ember fog írni poénosabbnál poénosabb kommenteket, de sebaj. (Y)


Bármi hozzáfűznivaló, netalántán hasznos ötlet?



2016. jan. 10. 22:14
1 2
 1/15 tothp ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj. rengeteg ember megcsömörlik a civilizáció kötöttségeitől. Aki megteheti, vesz is magának néhány hektár erdőt Alaszkában, vagy egy szigetet Kanadában. Aztán ha elég erős és elszánt, túléli és meg is szereti ezt az életet. Vagy rájön, hogy az előző lete nyugisabb volt és hazamenekül. A Discovery tele van efféle filmekkel.
2016. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

" hazafiság "


Legalabb tanultal volna tortenelmet, akkor nem irnal baromsagokat. Amugy meg ki lehet koltozni az erdobe. Es meg lehet kimelni minket a hulye kerdesektol.

2016. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék én Alaszkába vagy Kanadába menni, szeretek magyar lenni, szeretem ezt a helyet, éghajlatot. :D

Az az igazság, hogy középiskolásként duplán érzem ennek a nyomását, mert ugye (a társadalmi elvárásoknak megfelelően) tanulok, hogy továbbtanulhassak, hogy szakmám legyen, hogy 'vigyem valamire az életben'. Csak egyre nehezebben találok motivációt.

2016. jan. 10. 22:31
 4/15 anonim ***** válasza:

nem kell. mondom, koltozz ki az erdobe. Magyarorszagon is van erdo.


Szerintem egy het alatt megunnad es visitva menekulnel vissza.

2016. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Itt van egy magyar aki Hawaii szigetén a dzsungelben épített egy teljesen közműmentes házat:

[link]

A YouTube-on meg rengeteg videó van arról hogy egyre többen költöznek ki tanyára.

Én is tanyasi életre vágyom, ráadásul olyasféle életmódban nőttem fel, így a vágyam is erősebb emiatt. Egyik rokonom a mai napig egy kisalföldi tanyán él önellátóként. És maximálisan elégedett. Az autószerelő szakmájával dolgozott városon is a szocializmusban, de egyáltalán nem tetszett meg neki a mókuskerék. Aki látta a mesébe illő tanyáját, az megérti hogy miért.

2016. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted. Nekem még rosszabb mert olyan dolgot várnak el tőlem amire testi adottsagaim adottak de lelkileg és szellemileg nem tudom véghez vinni. A lényeg amire rájottem ami lehet elcsepeltnek hangzik hogy ne érdekeljen az egész. Felelj meg magadnak ne a társadalomnak.
2016. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Felelj meg magadnak ne a társadalomnak."

Tetszik ez a mondat! Eléggé a társadalmi szokások rabjai lettünk, vagy nem is tudom hogyan mondjam.

2016. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Hát igen... Rank erőltetik a szerepeket, megszabják hogyan éljünk. Csak akkor érsz a társadalom szerint valamit ha megteszed amit elvárnak. Persze ez nem egyenlő a boldogságoddal. A végén pedig ha így élsz rájössz hogy hiányzik valami az életből. Van aki előbb ébred fel és változtat, van ki később és van ki soha... Sajnos ilyen világot élünk.
2016. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Azért jók ezek a kütyük. El lehet rajtuk panaszkodni, hogy mennyire eleged van a kütyükből. :D
2016. jan. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mibe fogadjunk, hogy nem múltál még 20 éves? Látom nem nézted át elég alaposan a holnapi történelem órára a házi feladatot, úgyhogy lefekvés előtt nem ártana átnézni. Ahogyan már előttem is leírták, ki lehet menni az erdőre, villany/gáz/teszkó nélkül (mint a jobb időkben a középkorban) és meglátjuk, hogyan bírod. Persze azt se felejtsük el, hogy ha úgy szeretnél visszamenni az időben, hogy nem váltasz nemesi/polgári jegyet, akkor az egész életed rabszolgaság lesz, de még ez is jobb mint gyakorikérdésekre ostobaságokat írni a számítógépen keresztül. :)
2016. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!