Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol a legjobb lakni Budapest...

Hol a legjobb lakni Budapest környékén?

Figyelt kérdés

A feltételek:

-csendes, természetközeli környezet, lehetőleg panoráma

-tiszta levegő, lehetőleg hegyvidék

-kulturált, barátságos lakóközösség

-biztonságos, gyerekbarát környék

-színvonalas (!), igényes ovi és általános iskola gépkocsival elérhető távolságban


(Én Budakeszire gondoltam a szép természeti környezet és a jó közlekedhetőség miatt, de minden véleményre nyitott vagyok. Családi ház építésében gondolkodunk. Lehet akár Budapesten is, csak vidékies hangulatú, tényleg csendes és zöldövezeti rész legyen, teljes mértékben a főváros szardíniás doboz hangulata nélkül.)



2016. márc. 3. 15:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Kőbánya.
2016. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Miért pont Kőbánya?

Hol ott a zöldövezet, meg a hegyek, meg a tiszta levegő?

Nem vitatkozni akarok, csak amennyire én ismerem Kőbányát, ott panelek vannak meg egy bányató, de az is csupa lakóteleppel van körülvéve.

Meggyőzhető vagyok arról, hogy Kőbánya csendes, panorámás és természetközeli, csak egy picit meglepett ez a javaslat.

2016. márc. 3. 15:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján Buda hegyi környékei (XI. ker. Sasadi út környéke, XII. ker, II. ker. III. ker.). Nem tudom mennyi pénzetek van, de ezek a környékek pont ezért drágák is. Iskolák színvonala jó, mivel Budán van egy rakat magániskola. De Fazekas meg ilyenek Pesten van, bár Budán Móricz, Margit, Szilágyi Erzsébet sem rossz...


Az agglomerációban is igazából vannak jó helyek. Budai agglomerációban egyedül Zsámbék ahol sok a kisebbségi. Meg Érd érdekes, mivel ott vannak nagyon jó környékek is, meg kisebbségi telep is.

2016. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzetek Budán vagy budai agglomerációban lakni, akkor Rákos kezdetű városrészek kertvárosaiban érdemes nézelődni.
2016. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
#2: Kőbányán van Budapest második legnagyobb parkja (Népliget).
2016. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 zgyzgy ***** válasza:
100%
Sasadi út környéke, Szabadság hegy, Széchenyi hegy, Törökbálint. Most hirtelen ennyi.
2016. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
a környéken én Budaörsöt javaslom, itt lakom a közelében, szerintem szép
2016. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
ha ilyen álmod van akkor legalább 100 millió forintod is legyen hozzá. különben ne álmodozz.
2016. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A II. és a XII. kerületet valószínűleg kizárják az anyagi lehetőségeink, bár a Kamaraerdő környékén vannak megfizethető építési telkek (építkezésben gondolkodunk). Mondjuk Budapestnek a zöldövezeti részein is magas az alapzajszint, mert a környékről behallatszik, úgyhogy hajlok az agglomeráció felé.

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még továbbiak is.

Pilisi települések, Pomáz milyenek?

2016. márc. 4. 09:52
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek is jók. Pomázon van egy cigánytelep, de a többi része teljesen jó. De nem gond nektek ha messze van a várostól?
2016. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!