Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » PÉCSIEK! Van infója valakinek,...

PÉCSIEK! Van infója valakinek, hogy ma Pécsett - 2016. Ápr.5. - a Széchenyi Téren mi volt az a boszorkány- (v. Káosz-) szertartás, amit dél körül tartottak? Flashmobnak szánták?

Figyelt kérdés

Arra emlékszem, hogy az elején egy lomból összerakott kocsival (17. századi jelleget idézett) a tér közepén lepakoltak, káoszszerűen, nagyon furcsa módon öltözött emberek. Volt, akinek lófeje volt, volt, aki szemetet, vagy újságpapírt húzott magára, valamint jópáruknak boszorkányorra volt. Volt pl. aki tündérnek öltözött, de az a "ruha" is nagyon leharcolt volt. Ha jól rémlik, egy szomorkás kutyát is hoztak magukkal. Egyedül az ment oda a nézőkhöz, s kicsit úgy viselkedett, mintha szeretethiányos lenne, de amúgy nagyon nyugodt volt.

A közönségre nem figyeltek, hagyták, hogy nézzék őket, de figyelmenkívül hagyták az érdeklődőket.

Utána jöttek rendőrök is, de azok csak nézték. Volt aztán egy rendőr, aki filmezte az eseményt.

Ezek a káosz-rendbeli emberek utána kitettek egy papírt, s elkezdtek rá festeni, nagyon lassan, kb. mintha egy sámánszertartás része lenne a dolog. Páran pedig közülük közben zenéltek. A zene is olyan "káosz"-jellegű volt. Nem disszonáns, vagy kakofón, inkább egy indiai meditatív zene : néha gongot, néha tambulint, néha szitárt pengettek/ütöttek.

Még annyi rémlik, hogy a tündérszárnyú lány néha úgy tett, mintha imátkozna, s minden mozdulata olyan szentimentális jellegű volt.


Sajnos engem ép akkor küldtek munkaidőben hivatalba, és voltam olyan hülye, hogy gondoltam, előbb ott végzek. Elég ideges voltam várakozás közbe, s próbáltam sietni, de sajnos mire sikerült visszaszaladjak, már összepakoltak, s elindultak felfele. Annyit még láttam, hogy a papírzászlójukra a felfestett szöveg "ÉBERZÓNA" volt, a lófejesek vitték azt magukkal. A többiek a kocsit tolták, és volt, aki kiáltozott közben, úgy, mint ahogy azt egy meditatív filmzenében hallani.... sajnos most nem tudok rá példát linkelni, s jobban körülírni se tudom.


Szóval bárki bármit tud erről?


Aznap nagyon furcsa hangulat volt mindenhol. Még a buszokat is aznap délelőtt egyetemisták szállták meg szinte szó szerint, folyamatosan dumálva mindenféle tudományos dolgoktól. Olyan nagy hangzavar lett, hogy még a motorzúgás se hallatszott.


Nem poénkodni akarok, ma, Április 5.-én tényleg volt egy ilyen sámánista jellegű szertartás a Széchenyi Téren.



2016. ápr. 5. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy utcaszínház fesztivál egyik eseménye volt:

[link]

Facebook:

[link]

2016. ápr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!