Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a hamvasztásná...

Igaz, hogy a hamvasztásná egyszerre több testet is beraknak és végén kb-ra elosztják a hamvakat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kegyeleti okokból nem lehetséges!
2008. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Kegyeleti okokból elméletileg tilos, gyakorlatilag meg a fene tudja... Lehet, hogy takarékoskodnak idővel, energiával. Úgyse derül ki.
2008. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Háááát? Szerintem ellenőrzik őket annyira, hogy ne merjék megtenni, figyelembe véve az elmúlt évek balhéit (elcserélt holttestek, téves exhumálás stb)

Bár az igazat előttem leírták: fene tudja!:((

2008. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt hallottam, hogy simán megteszik... Mondjuk végülis valahol már teljesen mindegy, hamu hamu..
2008. szept. 23. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg ha én 17éves koromban eü-i végzettség nélkül csak úgy bementem egy boncolásra (akkor jó poénnak tűnt, de kb fél percig bírtam), akkor bármiről bármit el tudok képzelni. az osztálytársam behülyített egy apja korabeli korboncnokot, megkérdezte h lehet e és elvitte majdnem az egész évfolyamot.
2008. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a hamvasztó kemence kifejezésre a neten a képek köztt.

Jól látszik, hogy csak egy "koporsó" fér bele egy kemencébe.

A hamvasztás folyamatának nagyon komoly előírásai vannak (1999-ben elfogadott Kegyeleti törvény) és az erre a célra szolgáló berendezések is megfelelnek az előírásoknak.

Hiba, nemtörődömség, érzéketlenség bármilyen munkahelyen előfordulhat. Tény, hogy ha a zöldséges nemtörődöm az kevésbé fájdalmas gondolat, mint ha egy szerettünk testével bánnak gondatlanul.

De ezt igyekeznek mindenféle módon kikerülni. Jobbára automatizált a dolog.

2008. szept. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bendzso válasza:
100%

azért ez elég durva lenne... brrrrr

bár a mai világban minden előfordul, de csak nem...

erre találták ki a törvényeket is...

meghát bízzunk benne, h mégiscsak emberek csinálják és akkor hátha mégiscsak emberségesen bánnak el velünk a krematórimuban is, mégha aznap a sokadikak is vagyunk nekik...

2008. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj ,hogy nem tudható. Csak hallottam már sztorit,hogy történnek ott érdkes dolgok,de nem jelentem ki,csak így hallottam ennyi. De mégis a kulisszák mögött egy hullatüzeldében futószalagmunkás pali nem szará e le,hogy egyszerre többet is berak,fele annyi meló van vele, satöbbi, aztán meg ki mit is bizonyít egy 100% osan semmi váló holttestből? Semmit. Azt sem tudhatod,hogy kedvenc rokonod holtestének melyik darabjait hova gyüjtik be, lehet hogy a koponyáját eladják jópénzért valami elmebeteg nekromániásnak. Hallottam már olyat is hogy igazi koponyát árultak neten. Akármi lehet,mert ilyen krematoriumokból semmi bizonyíték nem szivárog ki. nem állítás,csak elképzelés,ahogy én gondolom,lehet benne valami. Én magam részéről nem szeretném ilyen emberi "szemétégető"félében végezni, mert nem ez az élet rendje,hogy minél kisebb helyre összezsugorítani az elhullott egyént, az a természetes,ha a főldbe ágyazva korhad el a jóember, és válik egyé a természettel, nameg a csontok úgyis megkövülnek,legalább van valami nyoma hogy létezett az illető.Anyámat sem hamvasztatnám el,mert ki tudja ,hogy kit is kaparnak bele az úrnába,ha meg rendes koporsós temetés van,akkor azért csak tudom,hogy halottak napján tényleg ahhoz a személyhez megyek. Viszont ha meg csak az a fontos hogy emlékek,akkor ennyi erővel eleve a temetőbe járás is felesleges volna. Úgyis az emlékeinkben él tovább úgy ahogy a kedvenc halottunk. Egyszóval én undorodom és elítélem az emberi feltüzelés. hideg is kiráz tőle.
2010. szept. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még az előzőt azzal egészíteném ki,hogy a mai viágban minden a pénzről szól,nem arról hogy nekünk jó legyen.Mindenütt takarékoskodnak,meg bliccelnek,egy hullatüzelési folymatnál sem kizárt. Gondoljunk csak az élelmiszer iparra,ott is alapból mindent annyira kellene ellenőrizni,hogy nagyon,de mégis mennyi selejt kerül eladásra,aztán meg kiborul a bili,illetve már arra is engedélyt adnak,ami közvetlenül rövid idő alatt nem öl meg,csak közvetetten évek alatt. Mert senki se szarja le.Akkor pont vadidegen hullahegyek,akiknek már neve sincs,csak sorszáma mint a börtönraboknak,azokat aztán nagyon a szívén hordja a kermatoriumi munkás személyzet.Szerintem senkit nem érdekel,nekik ezek csak tüzifa kategoria. Nem az ő halottjuk,őket aztán tuti nem érdekli,hogy egymás tetején mennyit pakolnak be halottból,meg mi mást művelnek ott.Nyilván a törvényi keret meg a krematoriumi szabályzat csak imázs,hogy guruljon a cég szekere. Sokan bele se gondolnak,csak bekerül a hozzátartozó,aztán meg instantizált állapotban kikerül valami és indulhat a gyász....
2010. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!