Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magyar állampol...

Hogyan lehetek magyar állampolgár és mikortól?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, és erősen gondolkodom az állampolgárság megszerzésén. Úgy lehetséges, hogy a családból senkinek nincs állampolgársága? Vagy mi az eljárás?

2016. máj. 1. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Várjál, az 1. válaszoló a NEM MAGYAR SZÁRMAZÁSÚAK állampolgárságát linkelte.


Úgy tűnik, hogy te magyar származású vagy, rád más szabályok vonatkoznak. Állampolgári vizsgát például nem kell tenni. Kérelmezni kell csak, és le kell tenni az ünnepélyes esküt, ennyi az egész. A kérvényezéstől legfeljebb néhány hónap, amíg esküt tehetsz, akkortól magyar állampolgár vagy.

2016. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előbb lemaradt a link:

[link]

2016. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, erdélyi vagyok csak itt élek Romániában Kolozsváron :) de eddig még csak román állampolgár vagyok..
2016. máj. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!