Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem költözne be sok...

Miért nem költözne be sok vidéki falvakban élő ember a környékbeli kisvárosba sem, holott közel sem olyan forgalmasak mint egy megyeszékhely vagy a főváros, mégis több lehetőséget nyújthatna sok szempontból?

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs hová!

Ha neked egy kis faluban van házad, akkor ott ingyen laksz, ha beköltözöl egy városba, ott fizetned kell a lakbért.

A házat meg eladni nem lehet a faluban - mert odaköltözni nem akar senki. De ha sirekülne is, az ára nem lenne elég a városban még a legkisebb lakásra sem.

2016. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebbek már megszokták, ők nagyon ragaszkodnak a körülményeikhez, a házukhoz, a kertjükhöz, az állatokhoz és nem utolsó sorban a szomszédokhoz, barátokhoz, barátnőkhöz, akikkel bármikor beszélgethetnek. Egy kisvárosban sokkal inkább egyedül érzi magát az ember, az hiába előnyösebb, főleg idős korára. Néhány középkorú is így van vele, beleszülettek ezekbe környülményekbe, esetleg a szülők, gyerekkori barátok is ott tarthatják őket, és ha van a közelben munkalehetőség, akkor miért is költözne el?

A fiatalok többsége nem lát a vidékben lehetőséget így akár nagyobb városokba is szívesen költöznek, bár szerintem egy kisgyermek felneveléséhez a vidék ideálisabb lehet, mint egy város.

2016. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha faluról mindenki be akarna költözni a városba, akkor szerinted kinek tudnák eladni a házaikat, hogy be tudjanak költözni a városba? :D


Egyébként meg pont fordított a tendencia, a nagyvárosokból költöznek ki a környező falvakba, úgy, hogy továbbra is a városba járnak be dolgozni, ügyintézni, szórakozni, vásárolni. (Lásd agglomeráció.)

2016. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Flogeir ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy ez kétirányú dolog.


A falvakból azok akarnak jellemzően a városba költözni, akiknek helyben nincsenek lehetőségeik, az ingázást pedig nem tudják saját erőből finanszírozni, vagy azok az öregek, akiknek rendszeres ellátásra lenne szüksége, amit helyben korlátozottan tudnak megkapni. Ők jellemzően azért nem tudnak a városba költözni, mert óriási különbség van a saját és a vásárolandó ingatlanok értéke között, amit nem tudnak előteremteni.


Ugyanakkor az is egyre gyakoribb, hogy a városban dolgozók minél csendesebb, nyugodtabb környékre igyekeznek költözni, mert egy bizonyos jövedelemszint mellett már nem okoz gondot az ingázás a munkahely, vagy éppen a bevásároló- és szórakozó központok valamint az otthon között.

2016. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, adott egy 6-10 ezer fős kisváros, ahová beköltöznek a járásban található 20-25 faluból még 10-15 ezren. Kaptunk egy halon 20-25 ezres lakosú várost. Nem is beszélve, hogy a népesebb járások központjai nagyobbá válnak, mint most egy-egy kisebb megyeszékhely.


A forgalom is megnő, mert a népsűrűség is nagyobb lesz és nem 3-4 városon kívüli főútvonalon zajlik, hanem a városon belül.

2016. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!