Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Magyarorszagi magyarok,...

Levente9G3 kérdése:

A Magyarorszagi magyarok, miert nezik le az Erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Az Erdelyi magyarok koze , NEM sorolom be a ciganyokat, vegyescsaladokat, hanem csupan a tiszta feher magyarokat akik az elso vilaghaboru utan romaniahoz lettek csatolva, de folytonosan megtartottak a magyarsagukat.

En magyar ember vagyok,a szuleim nagyszuleim,rokonsagom magyar. Magyarul beszelunk a csaladban.



2016. jún. 18. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem nézik le. De amióta a kettős állampolgárok több támogatást kapnak, mint az itthoniak, kihasználják a Fidesz adta juttatásokat, Nem élnek itt, de szavaznak a mi bőrünkre, mert elhiszik a kormány hazugságait stb. haragszanak rájuk. Tisztelet a kivételnek.
2016. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Én szeretem az erdélyieket, és a környezetemben levők is, szóval ez egy eltúlzott általánosítás. Erdély pedig gyönyörű, többször is elmentünk már oda. Tényleg nem tudom, mi baja lehet néhány embernek. :)
2016. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezt gyakran hallom, de sosem tapasztaltam. Voltak erdélyi osztálytársaim, kollégáim, senki nem bántotta őket sosem emiatt, vagy legalábbis előttem nem.
2016. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmusban elhallgatták azt a tényt, hogy a szerződések értelmében elcsatoltak tőlünk teljesen magyar területeket, így tájékozatlanok voltak, különösen a fiatalok. Csodálkoztak például azon, hogy miért beszél egy szovjet sportoló magyarul. Kárpátaljáról jött.
2016. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
69%
Én ugyan le nem nézem őket, legkedvesebb honfitársaim. Nyáron megyek is a székely barátaimhoz, meg ők is jönnek hozzánk. Ne foglalkozz azzal, aki lerománoz titeket! Tudatlan barmok, aztán mikor először járnak Erdélyben, talán kinyílik a csipájuk.
2016. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem nézik le. Sőt, akinek egy csöpp esze van, nagyra értékeli őket. Meg a többi elcsatolt részen élő magyarokat is.

Aki lenézi, az ostoba.

2016. júl. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le őket, ők néznek le engem!


Egy magyar ember, Magyarországról

2016. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bozgor ne dönthessen arról, mi történik az országban. Ezért. Aki krvának áll, ne csodálkozzon, ha megbsszák.
2016. aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A magyarok szívében, akik valóban magyarok, magyarnak érzik magukat és szívből vagy akár egy kicsit is sajnálják az elcsatolt területeket és az elcsatolt népünket az anyaországtól, azok legyene akár anyaországbeli magyarok, akár elcsatolt területen élő magyarok, ők magyarok maradnak és nicns semmi baja velük a magyar népnek. De aki kettős állampolgárságú magyar és gyakorlatilag úgy viselkedik és úgy gondolkodik mint egy szerb, szlovák, szlovén vagy esetünkben egy román és egy cseppet semizgatja, sőt mi tőbb nem is sajnálja az egykori hazája csonkítását akkor az már nem magyar. És valóban az olyanokat képesek az emberek lenézni, mert undoorító.


Van egy magyar ismerősöm aki romániai magyar, tehát kettős állampolgár, és ő kijelentette nekem hogy lenézi azokat az embereket akik szidni merészelik a magyar miniszterelnököt és azokat is akik sajnálják hogy Erdély már nem magyar terület.

Komolyan, nincs bajom a határon túliakkal, csak az ismerősömhöz hasonló mentalitású, és viselkedésű emberekkel. Ahgoy fentebb írta valaki, tényleg akik nem anyaországbeliek azok ne szavazzanak a mi szakállunkra senkire se. Igen ők kapnak kedvezményeket, beígérnek nekik midnent, de ami most ebben az országban megy az nem normális és egy igen komoly százalékban tehet róla határon túli szavazó is.

2016. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ranctalpas válasza:

Tudatlanság miatt. Mert sokan még abból a korszakból valók, amikor Magyarországon ugyanolyan hazug történelmet tanítottak mint itt ROmániában. ÉS azok a mai fiatalok, akik szintén így gondolkodnak, azok ilyen családból származnak, megspékelve a tanulatlanság és műveletlenség fertőjével.


Volt itt egy olyan válasz is (akit leminősítettem), hogy az erdélyiek nézik le a magyarországiakat. Igen, ilyen is létezik, ez pont az előbbi példának a tükörképe. Itt is vannak tudatlan, bekpzelt emberek, itt viszont a táptalajt azok a magyarországiak adták,a kiknek ugyan foglamuk sincs a történelemről, mégis eljönnek kirándulni ide, mert olcsóbb mint Ausztria, és csodálkoznak, hogy milyen jól megtanultak a románok magyarul (ez persze idegesíti is őket). ÉS akkor egyből megvan a kölcsönös útálat. És ez hihetetlenül helytelen, romboló. Nincs kártékonyabb dolog a tudatlanságnál.

2016. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!