Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jogon mondják nekem a...

Milyen jogon mondják nekem a magyarországi cigányok, hogy takarodjak haza romániába?

Figyelt kérdés
25éves vagyok, és 7éve magyaroszágon élek. Romániában születtem, és ott is érettségiztem. 18évesen a debreceni egyetemre jártam öt évig, és egy éve Nyiregyházára költöztem, és itt is dolgozok. 2011óta hivatalosan is magyar állampolgár vagyok. Az utóbbi 7évben illettek már negativ jelzőkkel a származásom miatt, de ezt cigányoktól abszolút nem értem. Ők mégis mivel "magyarabbak" mint én?

2016. aug. 23. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem. Ne foglalkozz velük, komolyan, micsoda hülyeség ez?
2016. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1. Nem magyarabbak, csak iskolázatlanabbak. Nem általában a cigány, de amelyik ilyet mondott neked, az egész biztosan.

2. Nem kell arról beszélni, hogy te mióta élsz a határnak ezen az oldalán, mikor jöttél át, stb. stb.

3. Ha a neved "árulkodik", még mindig mondhatod azt, hogy a szülők-nagyszülők még odaát születtek, és a nevedet tőlük örökölted, az irántuk érzett szeretet, tisztelet miatt nem fogod magyarosítani a nevedet.

De ne a nevet nézzék, hanem az embert!

2016. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
köszönöm. Magyar nevem van, romániában szokás románositani a neveket, de nekem mindig is magyar nevem volt
2016. aug. 23. 10:39
 4/21 A kérdező kommentje:
Apámnak példaul kötelezően románositották a nevét Sütő András-ról Suto Andrei-nek, és úgy szerepel a kerszetlevelében, személyiében, jogositványában. Nekem már nem.
2016. aug. 23. 10:41
 5/21 anonim válasza:
25%
mekkora pofátlanság ez, hogy pont a cigányok pofáznak neked. Tudod te hány büszkeségünk származik a határ túloldaláról? Csak annyit nézzetek, hogy ki irta a himuszunkat, és honnan származik. Te tulajdonképpen pont egy hires iró-forradalmár nevét viseled.
2016. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
17%
Ne érts félre, nem védem a cigányokat, de van oka annak amiért nem néznek jó szemmel. Miért is nem maradtál romániában? Inkább idejössz az országunkba és elveszed a munkát a rászorulóktól. A cigányok meg nyomorkodnak mert senki sem ad nekik munkát, bezzeg a hozzád hasonló betolakodókat szivesen látja a gyökér kormányunk.
2016. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

kedves #6


Szerinted a roma lakosság hány százalékának van mérnök végzettsége, akiktől elvettem a munkát?

2016. aug. 23. 11:16
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Hatosnak: Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy egyetemet végzett ember veszi el a cigányok munkáját? Ez egy vicc. Legtöbbjük az általánost sem tudja normálisan elvégezni.

Kérdezőnek: Te magyar ember vagy, akkor is ha eddig a mai Románia területén éltél. Semmivel nem magyarabbak, mint te. Örülünk, hogy itt vagy, sok örömöt kívánunk neked. Amit mások mondanak, azt mindig engedd át több szűrőn is. Akkor is, ha nem cigány aki mondja. Tudod a mondást: Nem az számít, hogy mit mond, hanem az hogy ki mondja. :)

2016. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves 6-is!

Üld végig te is az iskolában azokat a kemény éveket, tanulj lámpa mellett éjfélig, + éjjel 2-ig, és ne a kocsmában a haverokkal piálj + drogozz, stb. stb.

Ha szociálisan rászoruló vagy, még "ez a gyökér kormány" ingyenes kollégiumi ellátást is, ingyenes tankönyveket is ad neked...

Egyébként ma már munkaerő hiány van, mert "ez a gyökér kormány" elintézte az elmúlt évek gazdaság-politikájával, hogy a munkanélküliek nagy része kiment külföldre mosogatni...

De úgy látom, te még ahhoz is lusta voltál, csak a net-en lógsz, és járatod a szádat...

2016. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
5%

hatodik vagyok.


Én ugyan nem jártam egyetemre, de cigány létemre 12osztályt végeztem és van szakmám. Ha más lenne a bőröm szine akkor talán énis tovább tanulhattam volna, de erre is büszke vagyok. Egész életemben diszkrimáltak a magyarok, és akkor én nézzem jószemmel ha egy külföldinek kenyeret ad az országunk?

2016. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!