Hogyan legyek művelt?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, tobbnyire ponyvat vastam eddig, meg a kotelezoket. Azt szeretnem tudni mik azok a konyvek, versek, tortenelmi esemenyek amiket illene ismerni. Legyszi ne azt irjatok h klasszikusokat olvassak, hanem inkabb konkret listat h azok kozul nektek mondjuk melyik tetszett! Meg egyeb dolgokat amivel fejleszthetem a muveltsegem. Mindenkinek megy a zold pacsi!

2016. aug. 29. 14:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Olvastam*
2016. aug. 29. 14:54
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Sose nyomd fullba a kretént.
2016. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Pedig a magyar és a külföldi klasszikusok alap dolog. De fontos a történelem, művészetek egyéb tudományos művek olvasása. Azt, hogy nekem melyik tetszett, nehéz lenne leírni. Legalább 5000 könyvünk van, és a legtöbbje tetszett. De ami nekem tetszik, nem biztos, hogy másnak is tetszik és fordítva is igaz.

Menj el a könyvtárba és ott válassz ki magadnak valamit és olvasd el. Idővel rájössz, hogy neked mi tetszik.

2016. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig első körben nem nagyon lehet mást ajánlani, mint a kötelező és ajánlott olvasmányok listáját. :)


Aztán járj el színházba, bármire, amit éppen adnak, de ne csak musicalra. Járjál filmklubba vagy művészmoziba. Tévében a közszolgálatin keresgéljél filmeket, illetve van néhány olyan kereskedelmi csatorna, ahol még érdemes, de a legtöbb kereskedelmi felejtős. (Persze a közszolgálatin is adnak felejtős filmeket.)


Ne arra törekedjél, hogy legyen egy listád, amin mindent kipipálsz sorban. Neked még korai a bakancslista. :)


Inkább az motiváljon, hogy legyél nyitott mindenre, aztán majd úgyis alakul a saját ízlésed, saját értékrended. El fogod tudni dönteni magadtól is, hogy kit érdemes nézni, olvasni, hallgatni, és kit nem.


Keresd a művészeti kérdésekben jártas ismerőseid társaságát, az ilyen barátoktól sokat lehet tanulni és mindig tudnak ajánlani valami aktuális filmet, könyvet, koncertet.

2016. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Carragher_x ***** válasza:

Pedig tényleg a klasszikusokkal kéne kezdened:) Igazából ott az irodalomkönyved, az összes jelentős korszak és szerző felelhető benne legalább említés szintjén. Kóstolj bele ezekbe, ami tetszik, azon szerzők/korszakok/műfajok közül olvass többet, ami nem tetszik, azt meg felesleges erőltetni, max próbálkozz vele 10 év múlva, ha kíváncsi vagy rá, hogy mennyit változtál:)

Ugyanez az elv igaz egyébként zenére, filmre és kb mindenre. Az internet világában jóformán bármihez hozzáférhetsz, szóval pl filmeknél felejtsd el a tv-t (természetesen a közszolgálatit IS, mert szemétre való:))

Konkrét lista egyébként nem létezik.

2016. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jajj.. azt nem ugy ertettem... hanem h mik azok a klasszikusok amiket erdemes lenne elolvasnom. Es nem nyomom fullba a kretent :D
2016. aug. 29. 15:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom h nem letezik konkret lista, csak nem ismerem a klasszikusokat, igy fogalmam nincs mit olvashatnek. Nem is tudom mi szamit klasszikusnak.. nem igen nezek tv-t amugy.
2016. aug. 29. 15:48
 8/12 Carragher_x ***** válasza:
Mint mondtam, kinyitod az irodalomkönyvedet, s megnézed kiket oktatnak benne, milyen kötelező és milyen ajánlott irodalommal. Na ők a klasszikusok:)
2016. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jocopapa válasza:
Olvassál ezektől: Petőfi, Jókai, Verne, Merle, Vörösmarty, Arany, Németh László, Villon (én a Faludyt kedvelem), Karczag György... a lista nem teljes, esetleg scifi-ket, olyanoktól mint Szilárd Leó, Enrico Fermi, Kurt Vonegut, Bilenkin, Kulin György stb...
2016. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek!
2016. aug. 30. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!