Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg tudnátok mondani, hogy az...

Meg tudnátok mondani, hogy az 1945-ös illetve azutáni orosz megszállás idején milyen atrocitások történtek oroszok és magyarok között?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol-talán a Wikipédián- hogy például egy magyar faluban a háború idején vagy közvetlenül utána sváb fiatalok álltak bosszút szovjet katonákon amiért azok lányokkal erőszakoskodtak. Valaki ezt a sztorit bővebben ismeri ?

Esetleg tudnátok mondani más történeteket?

Akár személyes jellegű is lehet. Amit az előző generációk megtapasztaltak.



2016. szept. 17. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezeknek a történeteknek a többsége szóbeszéden alapul.

Egy kis városban lakom, az oroszok 45 októberében jöttek be a városba. Pár hetenként cserélődtek, az egyik csapat tovább ment, és jött helyette másik. Egész áprilisig majdnem mindig laktak nálunk oroszok, de soha semmi baj nem volt velük. Egyszer ugrott be egy részeg katona a kapun, de apám szólt a szomszéd utcában lakó tiszteknek, és a készültség elvitte.

Megerőszakolásról lehetett történeteket hallani,. de soha senki nem ismerte azt, akit állítólag megerőszakoltak. De hallottunk olyan történetet is, hogy egy tanyán az oda keveredett katonát, aki erőszakoskodni akart, vasvillával agyonszúrták és a eltemették a trágyadombon.

Az igaz, hogy a nők féltek tőlük, és elbújtak előlük sok helyen. De valóban félni csak a csapattestüktől elszakadt, részeg katonáktól kellett.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy sehol nem lehetett atrocitás, de én nem tudok konkrét esetről. Más talán tud.

2016. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

"Egy kis városban lakom, az oroszok 45 októberében jöttek be a városba."


A háború alatt be se tették oda a lábukat? Az érdekes, októberben már hónapok óta vége volt az európai harcoknak.


" Ezeknek a történeteknek a többsége szóbeszéden alapul. "


Amúgy: málenkij robot.

[link]


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=hd6CprMjazw


[link]


[link]

2016. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szovjet és szovjet katona közt hatalmas különbségek voltak.

A városi nyugati szovjet katona viszonylag művelt volt,míg a sztyeppéről hozott parasztkatona jó ha írni tudott.

Nagyanyám mesélte,hogy a faluban ahol lakott gyerekorában ott összegyüjtötték az órákat,volt olyan aki 10-12órát viselt egyszerre és sorra vette el az ujjakat,és lehetett látni az arcán,hogy élvezi a ketyegést,az lenyűgözte őt.

1hét mulva amikor a nem automata órák leálltak akkor azokat eldobálta.


A másik nagyim pedig mondta,hogy a házban ahol lakott ott az emeleti lakásokban szállásolták el a katonákat,akik este részegen ordibálta de ennyi. volt valami tiszt az mindegyiket helyre rakta,és nem engedte a rendbontást.


nyilván volt olyan ahol a tiszt is olyan paraszt volt mint a töltelék katonák akiket előre küldtek (golyófogónak). És túlélték az adott napot,akkor úgy berugtak mint az albán szamár és halomra erőszakoltak minden útjukba kerülő nőt.

tehát volt olyan szovjet katona aki ügyelt a hadsereg jó hirére és olyan aki hírből sem ismert olyat.Ennek megfelelően viselketdtek a civilekkel.

pl:egy szülész orvossal akinek a szüleit a szemeláttára verték agyon gyerekorban, vagy haveromék nagyszüleinél ahol azzal inditottak,hogy agyonlőtték a kutyájukat...és elvitték megenni.

2016. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt az órás dolgot én is hallottam,valamiért lenyűgözte őket az óra,de hogy miért ? :D Általánosítani nem lehet,mert hát más volt egy moszkvai és mondjuk a kazah szszszk-ból hozott katona.Egy rokon mesélte hogy náluk a tiszt aki elvolt szállásolva,az vitt nekik kocka cukrot,ami nagy kincs volt nekik.Németek is erőszakoskodtak,ha nem is velünk,más népekkel,csak ők a felsőbbrendűségi tudatuk miatt.
2017. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a történetek :) Nagyon érdekesek. Mindegyiket értékelem. Nyugodtan jöhetnek még ha valaki szívesen megosztja :)
2017. jan. 17. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Elírtam,mert nem 45-ben, hanem 44. okt.23.-án foglalták el a várost az oroszok.
2017. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tanárom mesélte hogy elvitték az étkészletet a nyagyszüleitől,akik e miatt (is) sopánkodtak. Aztán az egyik katona másnap vissza jött és adott nekik 3db!!! Kontinental szállodás kiskanalat.


Azt is tanártól halottam,hogy elvette az egyik katona biciklijét,3nap múlva megint gazdát cserélt a drotszamár,de úgy hogy a legujjabb gazda (katona) lelötte azt a katonát aki elvette a tanárnömtől a biciklit.

2017. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!