Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is csúnya név? Én...

Szerintetek is csúnya név? Én nagyon nem szeretem a nevem.

Figyelt kérdés
Brigittának hívnak és ki nem állhatom. Szörnyű a hangzása, nagyon durva. Ráadásul sokan közönséges és tucat névnek tartják, ami nagyon rosszul esik. Legszívesebben megváltoztatnám, de nem akarom a szüleimet sem ezzel megsérteni.Nincs erre a névre valami jó becenév, ami nem hangzik ilyen borzalmasan? 21 éves vagyok.

2016. okt. 23. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Semmi baj a neveddel.
2016. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyáltalán nem csúnya. Az én korosztályomban gyakoribb volt, mint most, de akkor sem számított tucatnévnek. Ma meg inkább ritkaság és különleges. :)
2016. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Van egy könyv, A macskát visszafelé simogatják, abban a főszereplő lány például egekig magasztalja ezt a nevet. :)
2016. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Igazából nagyon szép név.

Igen, igaz, hogy kicsit durva a hangzása, de ha egyszer a jelentése annyi, hogy: "erős, erős akaratú ", akkor nem lehet nyomi hangzása.

Becézni sokféle képen lehet. Lehet mondjuk: Brí, Bibi, Bee...

De úgy is lehet hogy olyan becenevet választasz ami független a nevedtől. Pl. Is merek valakit aki az eredeti neve helyett Öcsi - nek hívatja magát. Az is egy megoldás ;-)

2016. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név, nőies, nincs vele semmi baj. Barátnőm is Brigitta, az ő beceneve Gitti
2016. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
38%

zs nek vagy dzs nek is ejtheted ugy idegenebb a hangzasa (angolos)


gondom emiatt a g miatt zavar meg netan a t miatt


irtak beceneveket


Gitti, Gitta az elege masabb mert igy az elejerola brumogos Br is hianyzik ami szinten lehet zavar

2016. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem sem szép. Tipikus germán, nőietlen.
2016. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem adnam a lanyomnak ezt a nevet, de nem tartom csunya nevnek. Rideg es durva szerintem is, de nem gaz. Tucatnev? Kozonseges?? Dehogyis! Jobb, ha megprobalsz megbekelni a neveddel, eleg sokaig viseled meg :) En tinikent utaltam a keresztnevem (Orsolya), aztan egyszer csak elkezdtem azt eszrevenni, hogy milyen dallamos, noies, hosszu nev, es szep lassan megszerettem. Mostanra kifejezetten szep nevnek hallom. Meg a lanyomat is elneveznem Orsolyanak.
2016. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép név :)
2016. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szerintem is szép név. A kislányomnak nem adnám, de nincs vele semmi baj. Nőies, viselhető név.

(Az én nevem jóval "gázabb", sokat csúfoltak, de anyáék ezt adták és sose gondolkoztam névváltoztatáson, 29évesen már nem is fogom, de pl a férjem imádja) :)

2016. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!