Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Határon túli magyarok mit...

Határon túli magyarok mit szoktak mondani egy külföldinek, honnan származnak, melyik országból?

Figyelt kérdés

Azt válaszolják hogy Romániából, Szerbiából és Romániából stb...?

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Határon túliak válaszát várom, de akár magyarországiakét is, akinek van határon túli ismerőse.

Köszönöm!



2016. dec. 24. 08:57
1 2 3
 1/21 Szimeon ***** válasza:
41%
Büszkén mondják, hogy szlovákok. Ha esetleg jobban belekérdeznek, tovább beszélgetnek, esetleg előkerül, hogy magyarok, de futó szóváltás alkalmával egyszerűen szlováknak nevezik magukat.
2016. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
93%

Szlovákiai magyarnak vallom magam. SOHA nem mondanék olyat, h szlovák vagyok, mert nem vagyok. Magyarországon viszont tízből kilencen biztosan leszlovákoznak, mert elterjedt az a nézet, hogy az a magyar, aki ott született. Ami még "jobb", magyarul beszélő szlováknak neveznek. No comment

Tehát a válaszom: Szlovákiából származom és magyar vagyok.

2016. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Soha nem jutott az eszetekbe, hogy azt mondjátok, hogy Magyarországból származtok? Csak kérdezem, mert ismerek egy csomó koszovói szerbet, nekik például eszükbe nem jut azt mondani, hogy Koszovóból származnak! Vagy ott vannak például a katalánok! Rengeteg ilyen népet ismerek és igazából akkor vetődött fel bennem a kérdés, hogy hogy-hogy a határon túliak (többsége) nem ragaszkodik az anyaországhoz?!
2016. dec. 24. 16:37
 4/21 anonim válasza:
100%
Nem mondhatom, hogy Magyarországról származom, ha egyszer nem igaz. Tetszik vagy sem, Szlovákia egy szuverén ország. Nekem is fáj, hogy szétszabdalták a történelmi Magyarországot és büszke vagyok rá, hogy ennyi éven át megőriztük a magyarságunkat. De fölösleges provokálni, a múlton nem lehet változtatni. Lehet, nem tetszik, amit most írok, de nem szeretnék a jelenlegi Magyarországon élni, sem annak nem örülnék, ha (lehetetlen, hogy megtörténjen, de tegyük fel...) a Felvidéket visszacsatolnák. Nyilván más lenne a helyzet, ha nem kerül sor Trianonra. De ebből a Magyarországból nem kérek, Szlovákia élhetőbb ország (egyszerűbb, átláthatóbb, kiszámíthatóbb, kedvezőbb adók, egyszerű ügyintézés stb. Ezt úgy mondom, hogy éltem és dolgoztam is Magyarországon.) Érdekes érzés, hogy nem Szovákiához, hanem Dél-Szlovákiához, vagyis a magyar lakta terültekhez ragaszkod igazán. Ezt érzem igazán a hazámnak, itt vagyok otthon. Az anyaországbam ezt nem érz. Sem a Tátrában.
2016. dec. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A koszovói szerbek ők más téma, mivel a szerbek szerint Koszovó nem létezik, csak Szerbia egy része, ezért persze, hogy nem fogják azt mondani, hogy Koszovóból jöttek.

Én erdélyi vagyok, éltem ott is, Magyarországon is, gyerekkorom nagyrészét Erdélyben töltöttem ami nagyon meghatározó volt, Magyarország viszont egy nagy csalódás volt nekem, mi erdélyiek mások vagyunk mint a magyarországi magyarok, és a szomorú az, hogy legtöbbször pont a jobb oldali magyarok románoktak le azért, mert nem utálom a románokat, egy olyan faluban nőttem fel aminek fele magyar fele román, tiszteltük egymást, románoknak máskor van a húsvét és a karácsony mi is felköszöntöttük őket amikor ők ünnepelték szüleim mindog küldtek velem süteményt a román szomszédoknak amikor ők ünnepleték, és ők is mindog küldtek nekünk amikor mi, nekünk ez volt a természetes, felénk(Szarmár megye) sose volt ebből gond. A mi falunkban egyszer régen egy rókát férfi húsvétkor halt meg, románok meg ugye nem harangozhatnak akkor, így a magyar templom harangozott a halottnak, azóta (ez még a húszas években történt) akárki hal meg a faluban mindkét templomban harangoznak neki. Magyarországon pedig azok akikbe azt nevelik bele, hogy a román ellenség, ők ezt nem érthetik, életembe kétszer votlam lebozgorozva, egyszer egy nagy jobbikos hívott így miután megkérdeztem hány románt ismer személyesen, hogy ennyire utálja az összeset, egyszer pedig egy román lany, aki egy Bukarestbhez közeli kisvárosból, jott, életében nem látott meg magyart, csak annyit tudott rólunk amit a tv-ban hallot, szóval ez egy ilyen dolog, a gond mindig azokkal az emberekkel van, akik nem ismerik a helyzetet.

Én ha csak annyit kérdeznek, hogy honnan jöttem, leginkább AUT mondom, hogy Magyarországról (ott többet éltem), ha jobban belekérdeznek, hogy melyik része meg hasonlók, akkor elmagyarázom.

2016. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kissgeza60 válasza:
86%
Én azt szoktam mondani, hogy Marosvásárhelyről, Erdélyből, és igy mindenki a saját intelligenciaszintjének megfelelően levonhatja a következtetést. Ha esetleg tovább kérdez, akkor folytatom, hogy Romániából. Én történetesen büszke vagyok az anyaországra, kicsi ország létére határozott, bátor politikát folytat, és még büszkébb vagyok, mikor a román tv dicsérő szavakkal illeti Magyarországot, bármilyen vonatkozásban (sport, politika stb). Engem még senki nem románozott le, s ha mégis megtörténne, határozottan felviágositanám, hogy román és romániai között nagy külömbség van.
2016. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Ment a zöld kéz!

Anyaországiaknak mondhatod, hogy Erdély, Felvidék meg Délvidék.

De egy külföldinek mit mondasz? Azt hogy Magyarországból vagy Romaniából? Ez itt a kérdés.

2016. dec. 25. 10:21
 8/21 kissgeza60 válasza:
100%
Azt válaszolom, hogy Romániából. Ha úgy érzem, hogy van értelme tovább cifrázni, akkor pontositok, ha nem, akkor ennyi...Ha egyebet válaszolnék, akkor hazudnék.
2016. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak rovid valasz kell, akkor vagy azt mondom, hogy Romaniabol, vagy azt, hogy magyar vagyok. Ha hosszabban beszelgetunk, akkor altalaban elmagyarazom, hogy mi a helyzet.


Ha magyarokkal beszelek, akkor csak Nagyvaradot szoktam mondani.

2016. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Én azt szoktam mondani, hogy "magyar vagyok" (akkor is, ha országra kérdeznek)
2016. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!