Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az nem rasszizmus ha a cigányo...

Az nem rasszizmus ha a cigányokat csak romáknak lehet hívni?

Figyelt kérdés
A roma cigányul embert jelent, így ez szerintem rasszista a magyarokra nézve. De persze ha mi magyarokat csak Embernek hívhatnának akkor rasszisták lennénk.

2016. dec. 24. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mindegy hogy hívatják magukat nekem tökéletes a kutya szó is rájuk
2016. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szimeon ***** válasza:
84%
Ja vicces lenne ha úgy beszélnénk, hogy: Utazott a vonaton egy ember, egy angol, egy orosz, meg egy szlovák.
2016. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Neked 24-én ilyen kérdések jutnak az eszedbe? Gondolom tini vagy... A kérdés pedig felesleges hülyeség.
2016. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem rasszizmus, a cigányok ugyanabba a rasszba taetoznak, mint te, mindenki nagy bánatára. Nagyon szeretnének négerek lenni, de egyelőre még csak réti négerek.
2016. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 Nem hinném hogy a cigányok Skando-nordikusak.
2016. dec. 24. 11:44
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Vedd elő az ötödikes törikönyved és nézd meg a rasszokat: van europid, negrid, meg még vagy három, de se nordikvolking ninc se cigányoid.
2016. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szimeon ***** válasza:
74%
Talán nem az ötödikes tankönyvből kellene tájékozódni!
2016. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem ártott volna, ha legalább azt kinyitottad volna valaha.
2016. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szimeon ***** válasza:
75%
Olvass!
2016. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a "magyar" szó mit jelent?

Van ugyan ezer leírt ötlet, de egyik sem bizonyított, ezek miatt még nyugodtan gondolhatjuk, hogy szintén "ember"-t jelent. Rengeteg nyelvben előfordul, hogy az adott nép saját magára alkalmazott megnevezése embert jelent.


A cigányokat természetesen lehet cigányoknak nevezni.

10-20 éve volt egy olyan vonulat, hogy romáknak kell hívni őket, mert a cigány sértő, de aztán rájöttek, hogy:

- a magyar anyanyelvű cigányok általában cigánynak hívják magukat

- a magyar nyelvben nincs olyan szó, hogy roma, és mégsem kellene megtiltani senkinek, hogy a saját anyanyelvét használja. Azzal se törődik senki, hogy a cigányok, amikor cigányul beszélnek, akkor a saját nyelvükön nevezik meg a magyarokat.


Szóval, nyugodtan hívd csak cigányoknak a cigányokat.

2016. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!