Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állítással?

Egyetértetek ezzel az állítással?

Figyelt kérdés

,,Ha a legegyszerűbb utat választod, akkor eredményesen kívül hagyod a hazugságot. A legegyszerűbb utat pedig onnan ismered meg, hogy nincsenek kételyeid előtte, hogy ha végig jutsz rajta, akkor az jó lenne-e neked"


Engem eléggé elgondolkodtatott ez az állítás, de ahogy jobban belegondoltam, és visszagondoltam az eddigi életemre, találtam benne igazságot. Ti egyetértetek vele? Indoklás is jöhet (miért ige/miért nem).



2017. febr. 12. 11:05
 1/3 Molyember ***** válasza:
Nem tudom, mit jelent itt a "legegyszerűbb".
2017. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

oh he! Mint a zoreveckoelllyo a fácséről... Az első mondat hülyeség. Általában elmondható, hogy amikor hazugságról bölcselkedik valaki, az többnyire baromság. Valaminek az eredményes kívül hagyása szintén nem valami meggyőző.... Mihez képest hagyod kívül? milyen eredmény lenne ez?

A 2. mondat már normálisabb, de azért, mert nincs kétséged előtte még nem biztos, hogy a legegyszerűbb út...

2017. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem!

Az egyik indok, amit a #2 már leírt. Olyan, mint egy "koéjó" idézet. A másik, hogy nettó értelmetlenség.


Alapból attól, hogy a "legegyszerűbbnek" titulált utat választanád, miért hagynád kívül a hazugságot? A legegyszerűbb dolgod pont akkor van, ha ismered a hazugságot, tudod annak igazságát. Ha nem, akkor úgy pont nehezebb az ismeretlenben menni.


A második mondatban pedig az író (nevezzük annak, nem tudom honnan származik a mondat) keveri a dolgokat. Kisebb fogalomzavarban van. Tisztázzuk, amit ő leírt, az a legtisztább út, és nem a legegyszerűbb.


A célelérésre megnevezett utakban, teljesen más a legjobb, a legegyszerűbb, a legtisztább, a legnehezebb, a legkörülményesebb, a legsötétebb, a legijesztőbb, a legszebb, a legmegfelelőbb, stb...Ezek mind-mind más fajtát jelentenek!


Ő pedig megkeverte a fogalmakat. Aki két ilyen hibát követett el, annak az írásai nem igazán mondhatóak megbízhatónak, még ha csak egyszeri eset volt is.

2017. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!