Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem viselnek köpenyt a...

Miért nem viselnek köpenyt a Mindenki c filmben?

Figyelt kérdés
Valaki tudja?
2017. febr. 27. 21:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
29%
Nem minden iskolában viselnek köpenyt manapság. :) a legtöbb iskolában nem viselnek szerintem :)
2017. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 90es evekben sem viseltek kinden iskolában
2017. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha jol emlekszem az igazgató az elején visel. Azt nem tudom mi volt a szokás a 90-es években, de elképzelhető hogy a készítők egyszerűen nem tartották fontosnak ezt.
2017. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert a kommunizmussal együtt ment a kukába ez a szokás kb. mindenhol, hála a jó égnek. Pedig milyen jó is ezekben a műanyag vackokban rohadni.
2017. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert a rendszerváltás után játszódik, amikor az iskolákban is szabadad volt minden,nem volt kötelező a köpeny sem.Külföldre is mehettek a diákok énekversenyekre,fesztiválokra.
2017. febr. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Aha, köszi a válaszokat.

Csak azért kérdeztem, mert én akkor viseltem. Kb '90-'94ig. De lehet akkor ez a "szabadság képe".

Kösz még egyszer! Szép napot!

2017. febr. 28. 06:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Vannak olyan menő iskolák, ahol még ma is kötelező a köpeny vagy az egyenruha.
2017. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mert nem kellett hordani. Egy - két vaskalaposabb iskola, vagy tanár megkövetelte, de ahogy lehetett vettük le.


Vagy poént csináltunk belőle, én '90 - '94 között voltam középiskolás, volt egy rém - tanár, aki elvárta, hogy köpenyben látogassuk az óráit. Oké, köpenyt húztunk, az enyém rövid ujjú volt, derékig sem ért, anyukámat kértem meg, hogy így szabja ki. Egy srác meg vett egy bokáig érő hosszú köpenyt, amit olyan raktáros szakik szoktak hordani, csoda egy csürhe voltunk így - de köpenyünk volt, nem köthetett bele senki.

2017. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 91-ben kezdtem a sulit, amikor a film játszódik, és nekünk már nem kellett köpeny. Érdekes, hogy abban a suliban, ahonnan a gyerekkórus van, a mai napig kötelező a köpeny, a filmben is hordja pár gyerek.
2017. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert nem elit iskolában játszódik.

.

Erkölcsi alapja van a köpeny-viselésnek, ezért az egész világon a jobb iskolák közelezővé teszik, sőt az egyenruhát is.

Tudomásom szerint Japánban a tanulók gyalog, vagy tömegközlekedési eszközökkel kötelesek eljutni az iskolába, a szülő nem viheti kocsival.

.

#4

Te emlékszel az ősközösségi társadalom iskoláira?

Ugyanis annak bukásával megszünt a kommunizmus - és azóta sincs állami szinten sehol.

A Nagy Testvérrel egyetemben mi is még csak a szocializmust építettük.

2017. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!