Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre való kiköltözéskor...

Külföldre való kiköltözéskor hogyan találtatok albérletet?

Figyelt kérdés

Körülnéztetek egy helyi albis oldalon? Vagy ismerősön keresztül?

Nem túl nagy kockázat megtekintés nélkül kivenni?


Egyedül mennék, szobát bérelnék, viszont nem tudok kimenni nézelődni. Ismerős nincs is a környéken.



2017. márc. 12. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy apartmanhotelben laktam ket hetig es a neten keresgeltem, ami tetszett megneztem.


Megnezes nelkul nem is fognak neked kiadni semmit.

2017. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi a feleségemmel hat hétig az autóban laktunk. Eleinte feketén dolgoztunk, amíg összejött a pénz a kaucióra. Aztán pont, mikor beköszöntöttek a hidegek, találtunk albérletet is, meg melót is.
2017. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2017. márc. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mit veszel ki elsőre, nem leszel odakötve. Kétheti-egyhavi kauciót kérnek általában, plusz az első heti lakbért előre. Bármikor elköltözhetsz, szóval elsőre bármi megfelelhet, csak legyen fedél a fejed felett, nem?Szóval találomra az első olcsóbbat, aztán akár már másnap költözhetsz jobb szállásra, ha találsz. Konkrétan semmi kockázat nincs benne.
2017. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De akkor a kauciót nem bukom el?
2017. márc. 14. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit írsz alá. Ha a szerződésben az van, hogy 3 hónap, akkor ha 3 hónapot nem laksz le, akkor elbukod a kaukciót, sőt, a fennálló összeget is ki kell fizetned.

De ebben nem vagyok tapasztalt szerencsére. Mikor én kijöttem, volt osztálytársam kinn volt már, épp albit akart cserélni, hát úgy nézett új albit, hogy odaférjünk mi is. A következő albit már én intéztem:D De az nagyon régen volt, 9 éve, azóta már minden más is, meg nehezebb is.

Először én valami rövid lejáratú szállást, nem albit, max szobát néznék....panzióban esetleg. 2 hétre foglalj helyet és ahogy kiérsz 2 hétig azon leszel, hogy lejárd a lábad. Először is munkát keresni, aztán meg új szállást.

Valószínű magán albit hamarabb találsz, mint ügynöksgeset. Persze a magán, az kockázatosabb.

De ha magántól bérled, mindenképp nagyon óvatosan kell eljárni. A férjem a minap hívott a munkahelyéről, hogy szerencsétlen munkatársának átbszták a fejét. Kivett 6 hónapra egy lakást és kiderült, hogy a gáz és villany töltőkártyái, elvesztek, nincs gáz és villany a lakásban és a tulaj nem akar intézkedni...eléggé ott kell lenni. Ha nem tudod, mire kell odafigyelni, akkor a magad kárán drága tanulópénzt fogsz fizetni....mondjuk nekem is adott már pár leckét az élet:D

Javasolnám, hogy valakivel beszéld át a témát, akit ismersz idekinn. Az általános dolgokról tudna tájékoztatást adni, még ha nem is az adott megyében lakik, ahova te szeretnél menni. Habár én erősen javasolnám, hogy inkább olyan helyre menj, ahol ismersz valakit. De nagyon vigyázz..láttam már testvérüket átverő emberkéket.

2017. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De akkor a kauciót nem bukom el?"


Nem, miért buknád el? Csak nem teszed tönkre a szobát néhány nap alatt.

Legfeljebb néhány napi lakbért buksz el. Ha mondjuk hétfőn érkezel, kifizeted az aheti lakbért, de találsz jobbat és mondjuk csütörtökön átköltözöl, akkor a péntek-szombat-vasárnapi lakbért nyilván már nem kapod vissza - a kauciót viszont igen, ha nem tettél kárt a szobában.


Mindenképpen szobát érdemes nézni elsőre. Kevesebb a kaució (szobára kétheti-egyhavi kauciót kérnek, míg teljes lakásra 3-6 havit szoktak), és nem nézik meg annyira, hogy kiféle-miféle a bérlő (külföldieknek többnyire nem szívesen adnak ki lakást). Ráadásul a nyugati országok többségében a szobát bérlőt könnyebb kirakni is jogilag, mint a lakást bérlőt, szóval ezért is könnyebb szobát találni. Az sokszor tényleg olyan, hogy reggel lebeszéled, délben repülsz és este már be is költözöl. A lakásra viszont kvázi "elő kell fizetni", vagyis el kell döntened, hogy mondjuk a jövő hónap végén üresedő lakásba be akarsz/tudsz-e majd költözni a jövő utáni hónap elsejével, és ki is kell fizetned előre a kauciót meg a bérleti díjat. Onnantól meg ketyeg a bérlet, mintha ott laknál, akár beköltözöl, akár nem.

2017. márc. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha nagyobb városban keresel munkát, rengeteg munkásszállás van. Szerintem érdemes egy ilyennel kezdeni, ugyanis helyi lakcím nélkül nem kapsz munkát, fizetési papír nélkül nem adnak ki neked albérletet... Ördögi kör.
2017. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!