Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 5 év Angliai munka utan nem...

5 év Angliai munka utan nem tudok angolul?

Figyelt kérdés

5 éve itt élek, de magyarokkal lakok, magyarokkal dolgozok. Párom majdnem anyanyelvi szinten beszéli az angolt, így a hivatalos ügyeket vele intézem.

Már ciki hazamennem mert mindenki azt hiszi hogy folyékonyan tudom a nyelvet, nem en mondtam nekik, ők így gondolják mivel Angliában élek.

Próbáltam barátot szerezni aki angolul beszel, de vagy nincs hozzám türelmük, vagy kellemetlen hogy folyton megakad a társalgás és nem tudunk sokfele témáról beszelgetni.

Amúgyis nehéz ismerkednem mert éjjel dolgozok, mint említettem magyarokkal, és nappal szinte csak alszok.


Miért hiszik azt hogy ha valaki Angliában él olyan könnyen elsajátítja a nyelvet? Ha valakinek nincs nyelvérzéke és/vagy nincs olyan környezetben, akkor nehéz meg így is megtanulni.

Barátomat megértem általában otthon ha angolul beszél, mert lassan mondja es megszoktam a kiejtését es tudom hogy mit akar kifejezni meg ha a mondandóját nem is értem, de az arcát és a gesztikulálását látom.



2017. márc. 13. 12:32
1 2
 1/16 anonim válasza:
63%
Már ne haragudj de 5év alatt illett volna megtanulni....
2017. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudsz angolul, mert magyarul elsz Angliaban. Ennyi. Nagyon sokan vannak igy.

Amugy sok buta magyar azt hiszi, az angol a legkonnyebb nyelv, konnyu megtanulni. Csak eppen nem produkalnak sokat, nezve a vizsgakat es mennyire nem tudnak. Na, de van papirjuk, de tudasuk nem sok.

2017. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Egy nyelvet nem attóltanbul meg valaki, hogy az adott országban él, hanem hogy az adott nyelven beszél.


De a helyedben azért igencsak szégyellném magam, hogy ennyire nem vagy képes - ilyen lehetöséged van és nem használod ki! Föleg ha a barátod angol - de szerintem ez nem párkapcsolat, csak szex vagy eltarttatod magad vele.


Szerintem sürgösen be kellene iratkozni egy nyelvtanfolyamra, és ahol csak lehet, angolt használni, viszont minél kevesebbet lenni magyarok közt!

2017. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
5 ev alatt kb. 2-3 nyelvet lehetett volna otthonrol nemi erofeszitessel es gyakorlassal B2-C1 koze megtanulni. Az angolon kivul. Mig te nyelvi kornyezetben (a kifogasaid ellenere igenis ott vagy, sajnalom) a vilag kb. egyik legegyszerubb nyelvet (most persze nem az akademiai C2-rol beszelek), amiben 1000 szoval mar lazan kommunikalni tudsz, nem tudtad 5 ev alatt megtanulni, mert lusta vagy es csak a kifogasgyartas mukodik. Pontosan ezert hiszik azt az emberek amit... "magyarok kozt elek", "nincs nyelverzekem", "nehezen ismerkedem". Igy hozzaallva tenyleg soha nem fogsz megtanulnj semmit. Bar, nem mintha kulonosen akarnal, szoval nem ertem, hogy ez miert kerdes. Jo vagy igy is atlag kelet-europai mosogatonak. Nem kell mindenkinek kulonosebben ambiciozusnak lennie.
2017. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Tán nem kéne ennyire leugatni. Meg lehet próbálni állandó éjszakázást, angol munkatempó-követelményeknél. Van, akit maga az éjszakázás akkor is kikészít, ha csak ül egy portásfülkében. Amellett nappal a legritkább esetben lehet jót aludni (miközben naponta kéne, ugye, nektek is?), így az ember állandóan szellemi képességeinek max. 42 %-án mozog. Kedve semmihez sincs, csak a kötelező köröket teszi meg.

Az már nagyon régen (mármint amióta a világ kinyílt) tudott dolog, hogy odakint is elzárkózottnak találhatja magát az ember.

2017. márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy nem kényszeríted rá magadat az angol használatára. Mivel magyarokkal dolgozol, így magyarul is kommunikálsz velük, ha jól sejtem. Így nem is fog fejlődni a nyelvtudásod. Egyre jobban vedd rá magadat az angol használatára, olvasással, tv nézéssel és a lehető legtöbb helyen próbálj meg angolul beszélni, mert csak így fogsz fejlődni. Meg kint van elég sok nyelviskola, szerintem egy próbát megérne a beiratkozás, ha van megfelelő időpontba.
2017. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Megmagyarázni lehet, hogy miért NEM tanul a kérdezö angolul, de így egy PÁRkapcsolatot vezetni lehetetlen, ha nem érti a másikat. Vagy csak elég neki, ha a barátja jelzi, hoyg tegye szét a lábát????
2017. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

,,Párom majdnem anyanyelvi szinten beszéli az angolt"

Ez a rész nem arra utal szerintem, hogy párja angol lenne.

2017. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
#7-es, hogy te milyen bunko paraszt vagy!
2017. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan miért lennék az?????


Ha nincs közös nyelv, akkor az milyen párkapcsolat? Vagy te nem szoktál beszélgetni a pároddal!?!?!?!?

2017. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!