Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet India, a világ...

Hogyan lehet India, a világ egyik leglepusztultabb és legszegényebb országa atomhatalom?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem, hogy ahol gyakorlatilag még angol WC sincs, hogy lehet atomhatalmak között említeni a történelem könyvekben?

#filmsorozat #szegénység #általános iskola #elmaradottság #történelemkönyv #atomhatalom #a világ hatalmai #a világ urai #atomkorszak #a világ valódi urai
2017. máj. 2. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

India az ellentetek es a szelsosegek orszaga, 20 meterre egymastol egyutt letezik az evezredes nyomor es kasztrendszer, meg a hipermodern felhokarcolok.


Azert nevezik atomhatalomnak, mert az, vannak atomeromuveik es atomfegyvereik is.

2017. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Indiának az űrkutatása is jelentős és az sem filléres dolog. India ráadásul nem szegény ország, a GDP alapján első 10-ben van. Csak mivel több, mint egy milliárd emberre oszlik szét, így az egy főre jutó összeg lényegesebben kevesebb, mint mondjuk Németország, Franciaország esetében.
2017. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
India nem szegény ország, csak nagy ott a szegénység. Érteni tetszik?
2017. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néhány ember nagyon gazdag, míg a többség elképesztő nyomorban él.

A karma szerint semmi értelme segíteni a szegényeket, nyomorultakat, mert az előző életeikben elkövetett bűneik miatt szenvednek, és aki gazdag, annak jó a karmája. Nem lehet segíteni másokon, csak saját magunkon. Ezt a kasztrendszer is támogatja, amiből nem lehet kitörni, ha érinthetetlen vagy, akkor is az maradsz, ha meggazdagszol.

2017. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Atomfegyverekkel és atomerőművekkel rendelkezik, innen a név, hogy atomhatalom. Nem rég jártam ott, és egyébként úgy kell elképzelni a helyet, hogy a szegények a porban csúsznak (de legalább is nagyon rossz körülmények között élnek), 5 perc múlva pedig eléred a csili-vili negyedet, ahol egymást érintik a min. 60 emeletes luxushotelek. Ott dolgoztam, nem turistaútvonalakon közlekedtem, úgyhogy sok mindent láttam. Az a vagyon, amit a gazdag réteg birtokol... bőven elég olyan 'hobbikra', mint az atomfegyver.
2017. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!