Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak olyan emberek akik...

Vannak olyan emberek akik több milliós világvárosok közepében élnek (vagy akár külterületein) hogy egész életükben nem hagyják el a várost?

Figyelt kérdés
ha oda kötik őket a kapcsolataik, ott élnek, ott találnak munkát, és nincs is lehetőségük úgy amblokk utazgatni elképzelhető ilyesmi ezeken a helyeken? vicces, de kicsit a régmúlt magyar vidék jutott eszembe ahol nem láttak az emberek "a kerítésen túl" és voltak sokan akik ha a falut el is, de a megyét nem hagyták el szinte egész életükben mert nem volt rá okuk
2017. máj. 20. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

A megkérdezések szerint a New York-iak kb. 40%-a soha nem látja a 'New York vége' táblát. És pontosan, azért, mert nem találnak rá okot, hogy miért hagyják el. Szerintük ugyanis New Yorkon belül minden megtalálható, amit csak érdemes egy embernek látnia. Helyesebben a filozófia úgy szól, hogy csak New Yorkon belül is több látnivaló van, amit csak egy átlagember meg tudna nézni, szóval akkor minek menjen egyáltalán azon kívülre?

De ez nem csak New Yorkra igaz, hanem általában minden 8-10 millió körüli (vagy a feletti) lélekszámú városra, mint pl. Sanghaj, Manila, Mexikóváros, Rio de Janeiro, San Francisco; de itt Európában is akár London, Párizs, Róma. Sőt, biztos vagyok benne, hogy létezik nem kevés olyan Budapesti lakos is, aki már leélt 30-40 évet, és még soha nem járt Budapest határain túl. Legfeljebb a Balatonon, ott is még valamikor gyerekkorában. És ezt nem lenézésből mondom, hanem mert ilyennek már statisztikailag is kell léteznie egy kétmilliós fővárosban.

2017. máj. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem biztosan vannak ilyenek Budapesten is. Mondjuk én egyszer Miskolcon találkoztam egy nyugdíjas nénivel, aki életében nem járt Miskolcon kívül, de még Miskolc külterületi kiránduló helyein sem.
2017. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért iskolába kötelező járni, ott meg csak elviszik osztálykirándulásra még a legszegényesebb iskolát is legalább a Dunakanyarba. De olyan ember bizonyára sok van, aki "néhány kivételes alkalmat leszámítva" soha nem járt máshol.
2017. jún. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Japánban divat, hogy már az iskolai idők alatt leszerződik az ember valamelyik céghez; a végzettség megszerzésekor bemegy dolgozni, megkapja a lakását a vállalati lakótelepen, ahonnan maximum a szabadsága idején mozdul ki. Akár egész életét leélheti a gyárkapun belül...
2018. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!