Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől emo az emo, és mitől...

Mitől emo az emo, és mitől punk a punk?

Figyelt kérdés
Mi a különbség? Hallgatom pl. a Paramoret amiről azt olvasomhogy emo banda (volt). Hallgatom pl. a Green Day-t, Sum41-t, ezek punk zenekarok. Azzal, hog hallgatom bem tudom megkülönböztetni. Tudnátok segíteni? Esetleg a dalaik mondanivalója más? Ezeken kívül szinte mindent hallgatok, többek közt reggaet (Bob Marley, a fiai, Peter Tosh...), pop zenét (amiket többnyire hallani a rádióban is). Rockot, metált (ezeket sem tudom megkülönböztetni: death metal, grindcore, black metal, thrashmetal...). Ti hogy vagytok ezzel?

2017. máj. 24. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
EgÉbként a külsőm, öltözködésem nem emos vagy punkos. Olyan, mint falun illik egy átlagos 20 éves faszinak. Max a hosszú hajon és dreadlock volt az ami megfordult a fejemben. :D
2017. máj. 24. 22:49
 2/8 anonim válasza:
100%
Hallgasd meg a Green Day Insomniac albumát ami tömény Punk-rock és egy random Paramore albumot észre fogod venni a különbséget.
2017. máj. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ezek punk zenekarok? :|

Jó tudni... szerintem kb közük sincs hozzá, de ok. :D

Az emo nyálas, érzelmekről szól, igazából divat volt, a punk nem csak egy zene, egy életstílus is...

Jó, én rühellem a Paramoret mert irritáló szar, de a legtöbb emo együttesnek köze sincs az igazi punk zenéhez, ami nem a Greenday :D. Hallgass meg mondjuk egy Sex Pistols számot... köszönő viszonyban sincs a Paramorehoz.

Esetleg hallgass Misfitst(bár az horrorpunk), Circle Jerkst(ez hardcorepunk), Exploitedet, Black Flaget. Na ha ezeket sem tudod megkülönböztetni az emotól akkor vannak bajok. :D

2017. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Green Daynek elég sok köze van a Punkhoz. Mert a banda Punk tagokból áll és 90'-es években punk zenéket is csináltak. Lásd: Insomniac, Dookie, Nimrod, Kerplunk. Mindig a Sex Pistolt hozzák fel ,pedig kettő-három számnál nincs több jó számuk. Anti-Flag, Bad Religion annál inkább jobb punk banda mint a Sex Pistols de ez saját vélemény. Green Day megváltozott de azért a Revolution Radio albumuk nem lett rossz, de szörnyű selloutok vannak ezen az albumon is. Sum 41 meg pop punk banda. Van egy két jó zenéjük nekik is.

Emo bandáknak közük nincs a Punkhoz se a Rockhoz. Egyáltalán nem hasonlít szövegileg meg zeneileg sem. Emokat lehető legnagyobb ívben kerülöm.

2017. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze én is azért írtam Sex Pistolst, mert kb mindenkinek az jut eszébe ha punkról van szó. Szerintem a Greenday nem punk, hanem punk-rock, aminek kevés köze van az igazi punkhoz, de felesleges ezen vitázni. :D
2017. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Punk: zenei és szövegi hozzáállás, szociális érzékenység, minimalista szemlélet. Pl. Dead Kennedys, CPG, Exploited.


Az emo ezekből legfeljebb a minimalista zeneiséget tartotta meg, a szociális nézőpont helyett a saját lelkivilágot, lelkiállapotot elemzi. Eredetileg egy poszt-hardcore stílus, azonban a korai bandákhoz (Emrace, Jawbreaker) a jelenlegi színtér sokat finomodott (Jimmy Eat World, My Chemical Romance).


A death/black/grind háromságot néha valóban nehéz differenciálni, különösen az első kettőt. Sokszor még saját maguk számára is. PL. a BATHORYt Quorthon death metalnak tartotta, a szakírók black metalnak, az Immortal inkább death, mint black, Abbathék véleménye ellenére is, stb...

2017. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Tököm tele van már ezzel h Green Day, Sum 41 punk-e vagy nem. Hallgasd meg valóban az Insomniacot vagy a Dookie nagy részét esetleg a Kerplunkot és utána mondd h köze sincs a punkhoz. Sex Pistolson és Ramonesen kívül tudsz mondani még egy zenekart ami szerinted annyira punk? Ez nem úgy néz ki hogy minden punk zenekar Sex Pistols kell hogy legyen.
2017. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a tököm tele van hogy luxus olvasni és értelmezni ezen az oldalon. Írtam több punk együttest is, csak el kéne olvasni...
2017. jún. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!