Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet az autóktól...

Miért nem lehet az autóktól nyugton lenni manapság már sehol?

Figyelt kérdés

Ha ki akarok menni biciklizni, sétálni egyet, kikapcsolódás, ellazulás céljából, azt tök szeretném úgy csinálni, hogy közben ne kerülgessenek egyfolytában az autók, kamionok, meg egyéb ilyen dolgok. De ez nagyjából kivitelezhetetlen, mert hiába élek falusi területen, itt is van akkora forgalom mint az állat, egyfolytában csak jönnek-mennek az autók, kimegyek biciklizni településen kívülre ott se telhet el egy perc úgy hogy legalább egy-két autó ne menjen el mellettem. Utolsó lehetőségként a mezőgazdasági földutak maradnak ahol nyugton lehetek, azzal viszont az a bajom hogy kinézem én egyes földtulajdonosokból hogy belémkötnek hogy mit mászkálok én ott a földjüknél, ha észrevesznek arrafele.


Nagyon kikészít ez engem mostanában akármilyen hülyén is hangzik, ez hogy akárhova megyek állandóan csak autók, autók autók és autók minden irányból, egyfolytában. Még itt is falusias vidéken, amit olyan nyugisnak mondanak, aztán mégis itt is minden autókkal van tele.


2017. máj. 28. 13:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nagyvárosban legalább vannak parkok, sétálóutcák, terek, esetleg folyópartok ahova ki lehet ülni, elmenni sétálni, ahova nem mennek be az autók és nyugton lehet lenni gyalogosan. De ugye ahhoz hogy bemenjek a városba mindig buszra kell szállnom
2017. máj. 28. 13:56
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, jaj, jaj. De rossz most neked.


Tanulj meg ezzel egyutt elni, mert ennel csak rosszabb lesz a helyzet. A tomegkozlekedes sz*r es csak sz*rabb lesz minden kormanyvaltassal, lassu, kenyelmetlen, az emberek meg el akarnak jutni vasarolni, nyaralni, munkaba, stb.

2017. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Az AEEE nevében (Autókkal az Emberek Ellen Egyesület) tiltakozom a kérdező pejoratív kvalifikációja ellen.
2017. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeressen kerékpározok, és érdekes én megtalálom ezeket a helyeket, ahol nyugodtan tudok tekerni....

Neked nem az autókkal van a bajod, hanem az élettel....

Senki nem fog szólni a földúton való tekerésért.

2017. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én kinézem egyesekből hogy belémkötnek amiért ott megyek, eddig még nem fordult elő de egy nap megtörténhet
2017. máj. 28. 15:06
 6/15 anonim ***** válasza:

És akkor mivan, mész tovább?

Ország melyik részén?

2017. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kisalföldön
2017. máj. 28. 15:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egy nap az is megtörténhet, hogy hókon nyom egy meteorit. Miért nem parázol ettől is?

Én kb. 30-35 éve sétálgatok aktívan művelt földek közötti földutakon, és még soha senki egyszer sem kötött belém. Pedig nem egyszer, nem kétszer elegyedtem szóba földtulajokkal, akik éppen szántották vagy boronálták vagy betakarították a földjüket. Persze, akkor tényleg esélyes hogy rád szólnak, ha keresztbe bringázol át valamelyik szántáson vagy veteményesen, de amíg a földúton maradsz, biztos lehetsz benne, hogy senki sem fog beléd kötni.

2017. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell félni, a földutakon mehetsz nyugodtan, azok nem a földtulajdonosoké.(kivéve azt ami pl egy tanyára vezet be, vagy magánföldút)
2017. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos vannak dolgok, amelyeken nem tudunk változtzatni. Ezért a hozzájuk való hozzáállásunkon kell változtatnunk.


Én egyetértek veled, teljesen megértelek. Én is hasonlóan érzek, amikor reggel dugóba kerül az a busz, amelyen munkába sietek és látom, hogy azért nem halad a forgalom, mert sok olyan személyautó akadályozza azt, amelyekben többnyire csupán egy-egy ember ül. Ezek a kényelmességek nem is gondolnak arra, hogy mennyi gondot okoznak, azoknak, akik ebben az esetben, munkájukba sietnek. Kényelmetlenséget okoznak, idejét rabolják másoknak, a környezetet szennyezik, zsúfolják a várost.


Ezért lenne fontos az, hogy mégnagyobb hangsúlyt fektessenek a tömegközlekedés fejlesztésére, a kerékpárutak további bővítésére, a zöldrészek nagyobbítására, a környezetvédelem fontosságának tudatosítására, a hozzád hasonlóan gondolkodó emberek meghallgatására.

2017. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!