Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikaiak mit találtak...

Az amerikaiak mit találtak már ki megint? USA nagyobb mint Oroszország!?

Figyelt kérdés

[link]

Több ilyen hasonló videót találtam az interneten. Az amerikaiak már megint azt hiszik ő körülöttük forog a föld és valamivel nyugtatni akarják magukat, mert nem ők a legnagyobbak?

Csak mert egy országot lejjebb teszünk a térképen, attól még nem megy össze a területe a harmadára. Vagy mégis?


Kérlek mondjátok, hogy ez valami paródia és unalmukba csinálták... Vagy ők ezt tényleg beveszik? Van ennek egyáltalán valami igazság alapja?

(Kategóriában nem vagyok biztos, bocsi)



2017. jún. 5. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A videó a különböző térképvetületekből adódó különbségeket mutatja be. Nem állítja, hogy nagyobb... Tényszerűen így néz ki, ha más rendszerben ábrázolod.
2017. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A valóságalapja az, hogy az általunk ismert és használt térképek típusa nagyban torzít. Ezt a videók is elmondják, és valóban igaz hogy az USA 1-1 állama akár fél Európát is lefedi nagyságban, de a világtérképen ezek az arányok nem látszódnak megfelelően.


Magyar nyelvű cikk a témában:

[link]


A videó amúgy pont nem hasonlítja össze az USA és Oroszország méretét, így a kérdésed eleve nem igaz, legfeljebb csak következtet abból amit láttál de nem fogtad fel (vagy azt hitted vicc).

2017. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

USA: Terület 9 826 630 km²


Oroszország: Terület 17 075 480 km²

2017. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Láttam több videót is, ahol USA és Oroszoszág van összehasonlítva. Úgy nézett ki, mintha usa lenne Lengyelország, Oroszország pedig Szlovákia...

Most csak ez volt elől és ennek a linkjét másoltam ki.

2017. jún. 5. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a térképvetületek különbségéből adódik, és abból hogy amit a Mercator-vetületből tanultunk azt vesszük a normálisnak. A tényleges terület természetesen nem nagyobb.
2017. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon terület és távolságtorzító a Mercator-vetület (főleg a sarkoknál), csak a szögeket adja vissza pontosan.

Pl. a videón ha megnézed, Grönland kb. akkora, mint Afrika, épp csak Afrika kb. 15-ször akkora a valóságban :)

2017. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!