Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kettős állampolgárság?

Kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
apai ágon a papám, horvát-magyar kettős állampolgár, hogy tudom megszerezni én is a horvát állampolgárságot? mik kellenek hozzá, és mennyi idős kortól igényelhető?
2017. jún. 8. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

ez a horvát törvényektől függ.

nekem pl apukám régen kanadában lakott és állampolgár lett. ő utánajárt és az angolszász törvények szerint az utódok és megigényelhetik. így én is kanadai állampolgár lettem. de vérszerint német a családom (nagyapám). és ezt is megérdeklődtük, hogy megigénylhetjük e, de annak viszont feltételei vannak. X ideig ott lakni stb stb.

utána kell járni minden nemzetnél más a törvény

2017. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Horvát nagykövetségen kéne talán megérdeklődni. Országa válogatja, milyen feltételekhez kötik. Vannak olyan országok például, amelyek nem engedélyeznek semmilyen más állampolgárságot (mondjuk ilyen Spanyolország). Van ahol meg mindkét szülőnek állampolgárnak kell lennie, vagy ahogy az első is írja, X évet ott kell élnie stb.
2017. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!