Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyvek alakították a...

Milyen könyvek alakították a lelketeket?

Figyelt kérdés

Volt-e olyan könyv,ami a gyakorlatban is hatással volt rátok ? Amin sokáig gondolkodtatok,vagy ami által más szemszögből kezdtétek figyelni a dolgokat ,máshogy ítéltétek meg azokat ?


Tehát egy olyan könyv,ami nem csak szimplán jó volt,de lenyomatot hagyott az életetekben - ha lehet ilyen magasztosan fogalmazni -.


Tudom,mindenkinek más a meghatározó,de hátha...szeretnék olyan könyvet olvasni,ami tartalomban erős,legyen az bármilyen témakör,én nyitott vagyok mindenre.


Itt gugliztam temérdek könyvajánlót ,de nem találtam még meg azt,amelyiket el is olvasnám. Innen jött az ötlet, hogy megkérdezek másokat is.



N.


2017. júl. 22. 00:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egyik kedvenc könyvem:


Szathmári Sándor: Kazohinia


Tökéletes görbe tükör a világnak, a kultúrának, a társadalomnak. Kötelező.

2017. júl. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
megnézem
2017. júl. 22. 00:44
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, szinte gondoltam, hogy elég elolvasni a Wiki cselekményleírását.

Már bocs.

2017. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Dűne

1984(Orwell)

2017. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Egyértelműen meghatározó számomra: Oscar Wilde- Dorian Gray arcképe
2017. júl. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem a Wikipédiát olvastam el,húgyagyú,

hanem goodreads-en,amazon-on és egyéb felületeken, más olvasók által írt véleményeket a könyvről.

idiot.


( meg persze az alap cselekményt is..és egy kedves kommentelőnek hála, az első fejezetbe is belekezdtem...)

2017. júl. 22. 01:14
 7/16 anonim válasza:

Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe (említették már a kérdésnél, tényleg háromszorátgondolomazéletemolvasásközben típusú könyv nekem is)


Murakami Haruki - Norvég erdő


Cormac McCarthy - Véres délkörök (na ez maga a téboly, de hatalmas alapigazságokkal)


Márai Sándor - Az igazi (hogy legyen egy magyar is)

2017. júl. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ú,Márait olvastam,imádtam ! Illetve,amit már írtak fentebb: Orwell, Dűne.
2017. júl. 22. 04:05
 9/16 A kérdező kommentje:
Oscar Wilde könyve tényleg ennyire jó ?? Lehet,hogy bepróbálkozom vele is..
2017. júl. 22. 04:06
 10/16 TR75 ***** válasza:

Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd (Drezda gyújtóbombázása "alulnézetből", amerikaiként)


Walter M. Miller, Jr.: Hozsánna néked, Leibowitz! (nukleáris háború után a civilizáció újraszervezése 1800 év alatt)


Michel Faber: A felszín alatt (erről inkább nem árulok el semmit, hátha nem ismered a történetet, talán csak annyit, egy nő stopposokat vesz fel, akik aztán...)


Bozai Ágota: Tranzit glória (ez pedig egy ironikus-szatirikus regény egy időskorú tanárnőről, aki fölött megjelenik egy glória, s akarva-akaratlanul csodákat tesz. Amit aztán a 90-es évek vadkapitalista vállalkozói és városatyái gátlástalanul ki is használnak.)

2017. júl. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!