Ti néztek híradót?

Figyelt kérdés
Már egy éve nem nézek híradót, nem nézek netes hírportálokat, nem hallgatok rádiót, sőt még az olyan ismerőseimet is törlöm akik szörnyűségetek osztanak meg. Mégis itt vagyok és semmivel sem vagyok hátrányosabb helyzetben azokkal szemben, akik nézik. Szerintem felesleges tudnunk arról a rengeteg szörnyűségről, ami nap mint nap történik a világban. Mivel lesz nekünk azzal jobb, azon kívül, hogy elmegy az életkedvünk is a híradó végére? Amikor látom, ahogy az idős embere is nézik, és végig sopánkodják meg jajveszékelik, de mégis nézik. Ez tudatosan csinálja a média? Ti mit gondoltok erről?

2017. aug. 15. 01:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Miért kell mindenkinek tudnia arról(és látnia), hogy hány ember halt meg aznap karambolban, hányan és hogyan égtek bent házaikban, hány embert gyilkoltak meg kegyetlenül. Komolyan van aki erre nyitott, hogy minden nap ezt hallgassa egy életen át? Mire jó ez?
2017. aug. 15. 01:50
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

"Ez tudatosan csinálja a média?"


Mit ? Ez a valóvilág, nem a képzelet szülte.


Hát nézd, vagyunk sokan akiket érdekel, hogy mi történik az országban + a nagy világban.

2017. aug. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ez tudatosan csinálja a média?"

Ezalatt arra gondoltam, hogy a híradó 90%-a rettent, a maradék 10% meg a valóban fontos és érdekes hírek.

2017. aug. 15. 01:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Már vagy nyolc éve én sem nézem. Ami érdekel, megtudom a neten. A tv-ben nincsen olyan műsor, ami érdekellne.
2017. aug. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A músor ideje fix, és akkor is ki kell tölteni, ha éppen nincs annyi hír. Ezt hívják tartalomgyártásnak, ilyenkor a riportert kiutaztatják valami baleset helyszínére, és a ronccsal a háttérben elmondja az események. Ez van, kár sopánkodni miatta, kapcsold máshová, ha nem bírod.
2017. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
én néha nézem, persze meg kell válogatni, mert nem lehet az m1, vagy az echo tv! Hir tv, rtl, index és néhány blog ami érdekes
2017. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez a struccpolitika. Azt hiszed attól mert te nem tudod hát meg sem történnek a szörnyűségek és a média nem kitalációkkal bombáz, hanem a valósággal és te ettől menekülsz végül is. Ezzel biztosan jobban alszol egyrészt, de másrész passzív maradsz akkor amikor mások tesznek valamit egy jobb világért. Például az emberek nap nap után hallják, látják a híradásokban a brutális állatkínzásokról szóló híreket ami azt eredményezi, hogy összefognak és elkezdenek valamit aminek az eredménye az lesz, hogy jobbá teszik a világot. Míg te végül is haszontalanul eléldegélsz a kis biztonságos, szörnyűségektől mentes világodban. Ettől nem leszel rossz ember, félre ne érts. Csak haszontalanabb a társadalom számára mint azok akik szembenéznek a szörnyűségekkel és ha tudnak tesznek ellene.
2017. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Én nem így gondolom. 20 év szerintem elég volt arra, hogy megtanuljam, mi a világ rendje. Nem gondolom, hogy a híradó nézése miatt lesz valakiből jó ember. A sikeres emberek, azok akiknek van valamennyi hatalma, befolyása fontosabb ügyekkel kapcsolatban, nem gondolom, hogy híradóval indítják, meg zárják a napot. Egy átlagember annyot tesz pl. az állatokért, hogy bedob egy százast az adománygyűjtő dobozba, egy bevásárlóközpontban. Szerintem több a negatív hatása ránk nézve, mint a pozitív.
2017. aug. 15. 09:32
 9/9 anonim ***** válasza:
TV-t sem nézek idestova 3,5 éve. Egyszer születésnapomon úgy döntöttem elég a TV-ből, azóta tartom hozzá magam. :)
2017. aug. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!